پسر رئیس جمهور آمریکا به جمهوری خواهانی که قصد همراهی در پروژه لغو نتیجه انتخابات سوم نوامبر در سنا را ندارند، هشدار داد.

اریک ترامپ روز سه شنبه به هم حزبی‌های خود هشدار داد که از رقیبان هر  جمهوری خواهی که قصد مخالفت با نتیجه انتخابات سوم نوامبر در جلسه ششم ژانویه سنا را نداشته باشد، در انتخابات بعدی حمایت خواهد کرد. پسر ترامپ در پیام تهدیدآمیز خود در توئیتر نوشت: من شخصاً تلاش خواهم کرد تا تک تک سناتور‌های جمهوری خواه کنگره را که در برابر این تقلب ایستادگی نمی‌کنند، شکست دهم - آن‌ها در انتخابات بعدی شکست می‌خورند.

تهدیدات پسر ترامپ از شکاف رو به افزایش در حزب جمهوری خواه بر سر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری حکایت دارد. تاکنون ۱۱ سناتور حزب جمهوری‌خواه آمریکا اعلام کرده اند قصد دارند تا روز چهارشنبه هفته جاری (امروز) در مجلس سنای این کشور پیروزی بایدن را رد کنند. اما برخی جمهوری خواهان از جمله سناتور تام کانن اعلام کردند که از تلاش هم حزبی هایشان برای مانع تراشی در مسیر تائید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری حمایت نمی‌کنند.

ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی و رقیب بایدن، از هواداران خود خواسته است تا به سناتور‌های این حزب فشار آورده و به نتایج انتخابات در ایالت‌های کلیدی در نشست چهارشنبه اعتراض کنند. در این تاریخ مجلس سنا به ریاست «مایک پنس» معاون ترامپ، برگزار خواهد شد که در آن آرای الکترالِ انتخابات سال جاری اعلام می‌شود.

«جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ، با کسب ۳۰۶ رای الکترال موفق به پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شد و بسیاری از رهبران جهان این پیروزی را به او تبریک گفتند. اما ترامپ به طور مکرر ادعا‌هایی درباره تقلب انتخاباتی مطرح می‌کند و کمپین حقوقی رسیدگی به این مسئله به راه انداخته است.