« جان آسوف » نامزد دوم دموکرات‌ها در انتخابات سنای «جورجیا» در مقابل «دیوید پردو» جمهوری‌خواه اعلام پیروزی کرد.

او در یک پیام ویدئویی از مردم ایالت جورجیا به دلیل انتخابش برای خدمت به آن‌ها در مجلس سنا تشکر کرد. 

به گزارش «نیویورک پست»، نامزد دوم جمهوری‌خواهان ابتدا با اختلاف اندک از آسوف پیش بود اما با شمارش آرای پستی شهرستان «فولتن» عقب افتاد. فاصله آسوف با رقیب جمهوری‌خواهش بسیار اندک (کمی بیش از نه هزار رای) است با این حال وی ادعای پیروزی کرده است. 

در صورت تایید پیروزی وی، آسوف ۳۳ ساله جوانترین فرد انتخاب شده برای مجلس سنا بعد از «جو بایدن» خواهد بود که اولین بار در ۲۸ سالگی وارد این مجلس شد. 

پیشتر خبرگزاری فرانسه گزارش داد، حزب دموکرات آمریکا در یک کرسی از دور دوم انتخابات سنا در ایالت جورجیا ادعای پیروزی کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، «رافائل وارناک» دموکرات که ۳۵ هزار رأی از رقیب جمهوری‌خواه خود در دور دوم انتخابات مجلس سنا در جورجیا پیش افتاده بود، اعلام پیروزی کرد. 

شبکه ان بی سی نیوز و خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که وارناک پیروز کرسی سنا خواهد بود.

انتخابات ایالت جورجیا که طی آن سرنوشت مجلس سنای آمریکا و اکثریت آن مشخص خواهد شد ساعاتی پیش به پایان رسید و شمارش آرا در حال انجام است. 

در این انتخابات سرنوشت‌ساز دو سناتور باقیمانده مجلس سنا مشخص خواهد شد و نتایج این انتخابات اکثریت مجلس را تعیین خواهد کرد که جمهوری‌خواه خواهد بود یا دموکرات.

اگر دموکرات‌ها موفق شوند هر دو کرسی را در این انتخابات ببرند با احتساب رای «کاملا هریس» معاون رئیس جمهور آینده ایالات متحده به اکثریت سنا نیز تسلط پیدا خواهند کرد. در غیر اینصورت مجلس سنا همچنان در سیطره جمهوری‌خواهان باقی خواهد ماند.