بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که تقریبا همه رسانه‌ها ادعای وی را در تاثیرگذاری واکسن‌ها اقدامی در چارچوب تبلیغات انتخاباتی و افزایش محبوبیت از دست رفته خود توصیف می‌کنند ، آخرین تلاش‌های خود را برای حفظ آبرویش انجام می‌دهد.

روزنامه یدیعوت آحارانوت صبح امروز یکشنبه در خبری نوشت، یولی ادلشتاین وزیر بهداشت اسرائیل شامگاه شنبه دوز دوم واکسن کرونا را به بنیامین نتانیاهو تزریق کرد.

بنیامین نتانیاهو بعد از آن در اظهار نظری در جمع خبرنگاران خبر داد با دوستم مدیر عامل شرکت فایزر گفتگو کرده‌ام و قرار است مقادیر دیگری از واکسن برای ما ارسال شود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بدون اشاره به شکست طرح واکسن زدن در شیوع ویروس کرونا  که با افزایش چشمگیر مرگ و میرهای کرونایی در اسرائیل هم همراه بوده از مردم خواست هم واکسن بزنند و هم در قرنطینه قرار گرفته و به محدودیت‌های اعمال شده پایبند باشند.

به نوشته این روزنامه عبری زبان در حالی که به بیش از یک میلیون و هفتصد هزار اسرائیلی واکسن تزریق شده است اما همچنان میزان ابتلا رو به افزایش است.

آحارانوت در گزارشی در این رابطه نوشت به رغم تمامی محدودیت‌های اعمال شده و (واکسن های تزریق شده) روز به روز بر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسرائیل افزوده می‌شود به نحوی که از شامگاه جمعه تا شامگاه شنبه 51 اسرائیلی دیگر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند در حالی که شمار مبتلایان روزنانه به رکورد 7808 نفر رسید و شمار افرادی که شرایطی به شدت وخیم دارند نیز 964 نفر است و شمار بستری‌ها هم رکورد 1646 را نشان می‌دهد و تمامی شهرها با این ویروس به شدت درگیر هستند.

به نوشته یدیعوت آحارنوت با وجود اعمال محدودیت‌ها بسیاری از شهرک‌نشینان دیگر چندان دستور العمل‌های اعمال شده به ویژه آن چه که از سوی بنیامین نتانیاهو اعلام می‌شود را باور ندارند و از این رو دست کم 9 هزار مورد نقض محدودیت‌های ظرف 10 ساعت به ثبت رسیده است.

اما این تمام ماجرا نیست ، روزنامه یسرائیل هیوم که به عنوان متحد و حتی تریبون بنیامین نتانیاهو هم محسوب می‌شود ، در تیتری بسیار گزنده نسبت به افزایش روز افزون ابتلا به ویروس کرونا بدون اعتراف به شکست طرح واکسن زدن در اسرائیل تیتر اول خود را با عنوان «سریال سکوت: ده͏ها نفر هر روز بر اثر کرونا می‌میرند اما مدیران وزارت بهداشت همچنان ساکتند» انتخاب کرد.

در مقدمه این گزارش آمده است: ویروس کرونا در سایه برنامه واکسیناسیون همچنان در حال رکورد زنی است اما سیاستمداران و مسئولین عالی رتبه تلاش می‌کنند تا ارقام را پایین‌تر از واقعیت‌ها اعلام کنند با این حال صدها نفر از زنان و مردان اسرائیل با کرونا به پایان خط زندگی خود می رسند.

در این بین شرایط اقتصادی رژیم صهیونیستی هم به دلیل ویروس کرونا شدیدا بغرنج شده است.

در گزارشی که در روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارانوت به چاپ رسیده، آمده است: اسرائیل در سال 2020 بیش از 150 میلیارد شیکل (حدود 50 میلیارد دلار) (هر دلار معادل 3.18 شیکل است) کسر بودجه را تجربه کرده است.

این در حالی است که به نوشته پایگاه خبری نیوز وان، بخش‌های غیر دولتی و افراد جامعه شاغل در بخش‌های غیر دولتی بیش از 5.33 میلیارد شیکل زیان دیده‌اند.