روزنامه "فرانکفرتر آلگماینه سایتونگ" در گزارشی نوشت: آمار مبتلایان به کرونا در آلمان همچنان بالا است. بیمارستان ها درباره فشار بالا بر کادر درمان هشدار می دهند.

انجمن پزشکان آلمان در این باره تردید دارند که در 31 ژانویه امکان لغو قرنطینه سراسری وجود داشته باشد.

 "اوته تایچرت"، رئیس انجمن حرفه‌ای پزشکان خدمات بهداشت و سلامت عمومی در آلمان در گفتگویی اعلام کرده است: من مطمئن نیستم که ما در پایان ماه جاری میلادی بتوانیم به قرنطینه سراسری پایان دهیم. با توجه به آمارهای فعلی مبتلایان رسیدن به هدف 50 ابتلا به ازای هر 100 هزار نفر تا آن زمان بعید به نظر می رسد.

وی همچنین رسیدن به این تعداد مبتلا را هم کافی ندانسته و گفت: آمار مبتلایان در دراز مدت باید پایین نگه داشته شود. آنچه مسلم است، کاهش محدودیت ها باید به تدریج و به صورت گام به گام انجام گیرد.

 به منظور کاهش آمار مبتلایان به کرونا در آلمان از روز دوشنبه در همه ایالات این کشور قواعد سختگیرانه تری حاکم شده است.

با توجه به حدود 25 هزار بیمار کرونایی که در حال حاضر در کلینیک های آلمان بستری هستند انجمن بیمارستان های آلمان برای چندمین بار درباره وارد شدن فشار بالا بر سیستم بهداشت و درمان هشدار داده‌اند.

 رئیس انجمن بیمارستان های آلمان با توجه به حدود 6 هزار بیمار بستری در بخش های مراقبت های ویژه که مراقبت از آن ها به پرسنل بیشتری نیاز دارد گفته است: ما به میزان قابل توجهی از فشار بر سیستم درمان رسیده‌ایم و این شرایط و فشار در بسیاری از کلینیک ها وجود دارد.

وی تداوم اقدامات و محدودیت های کرونایی را در هر حال مهم ارزیابی کرده است.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 12802 مورد ابتلای جدید در عرض 24 ساعت و 891 مرگ کرونایی جدید در این مدت خبر داده است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان 1941119 نفر به کرونا مبتلا شده و 42097 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.