جوبایدن ، رئیس جمهور آمریکا پس از صدور دستور بررسی تاثیر تحریم‌ها بر مبارزه با کرونا طی اظهاراتی با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور و شرایط اقتصادی موجود در آمریکا اظهار کرد: نمی‌توانیم اجازه دهیم تا مردمان آمریکا گرسنه باشند و یا از خانه‌های خود طرد شوند و یا حتی شغل خود را از دست بدهند.

وی با تاکید بر این که آمریکا و مردم آن به دلیل پیامد‌های کرونا، با بزرگترین بحران اقتصادی مواجه است، افزود: طی این مدت ۱۴ میلیون آمریکایی از پرداخت اجاره خانه خود درمانده‌اند و بسیاری از آن‌ها در آستانه طرد شدن هستند.

بایدن ادامه داد: از این رو دستور دادم تا بانک‌ها برای پس گرفتن اجاره منازل محدود شوند.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به طرح اقتصادی خود، تصریح کرد: طرح نجات اقتصادی میلیون‌ها شغل را حفظ و به آمریکایی‌ها کمک می‌کند تا به کار خود بازگردند.

بایدن با اعلام این خبر که، امروز یک دستور اجرایی را امضا خواهم کرد تا به میلیون‌ها آمریکایی کمک شود، گفت: در این طرح کمک‌های غذایی به ده‌ها میلیون کودک ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما ۸ میلیون نفر وجود دارند که نیازمند کمک فوری هستند.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه ما با یک بحران ملی روبه‌رو هستیم و باید با قدرت تلاش کنیم، ادامه داد: شیوع ویروس کرونا در کشور روبه افزایش است و تعداد جانباختگان به ۶۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

بایدن تصریح کرد: وقتی در شرایط اضطرار ملی قرار داریم باید به گونه‌ای عمل کنیم که گویی در شرایط اضطرار ملی قرار داریم و این موضوع مهمی است که، ما ابزار لازم برای سیطره بر کرونا و بازگرداندن اقتصاد به مسیر خود را داریم.