نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه بعد از ظهر به وقت تهران از تلاش‌های نخست وزیر هند برای محافظت از نمایندگان آن رژیم پس از انفجار بمب نزدیک سفارت رژیم صهیونیستی در«دهلی نو» تشکر کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» « بنیامین نتانیاهو » نخست وزیر رژیم اسرائیل از تلاش‌های «نارندرا مودی» نخست وزیر هند بابت تلاش برای محافظت از جان کارکنان سفارتخانه رژیم صهیونیستی تشکر کرد.

دفتر نخست وزیری نتانیاهو در این باره اعلام کرد که مودی گفته که متعهد به حفظ امنیت سفارت اسرائیل در هند است و همکاری با تل آویو را ادامه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، یک بمب جمعه گذشته نزدیک سفارت رژیم اسرئیل در دهلی نو منفجر شد. این حادثه هیچ خسارت جانی برجای نگذاشت و ساختمان سفارت اسرائیل نیز آسیبی ندید.گروه «جیش الهند»  در بیانیه‌ای مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

«ران مالکا» سفیر تل آویو در هند  گفت که سفارتخانه پیش از انفجار نیز به دلیل دریافت پیام‌های تهدیدآمیز در حالت آماده‌باش بود و مدعی شد که از انفجار عصر جمعه شوکه نشده است. پلیس هند نیز گفته است که دستگاه انفجاری داخل گلدانی در پیاده‌رو نزدیک سفارت رژیم صهیونیستی تعبیه شده بود و تلفات جانی یا خساراتی به ساختمان این سفارتخانه وارد نکرده و صرفا شیشه سه خودرو شکسته است.