"آنگلا مرکل "، صدر اعظم آلمان بر این عقیده است که میزان مبتلایان به ویروس های جهش یافته در کشورش به حدود 20 درصد رسیده است.

بر اساس اطلاعات اخیر انستیتو رابرت کخ آلمان ویروس جهش یافته انگلیسی حدود 5.8 درصد موارد تست های مثبت کرونا و ویروس های جهش یافته آفریقای جنوبی و برزیل هم 6.9 درصد موارد ابتلا در آلمان را شامل می شود. البته این آمارها کاملا جدید نیستند و بر اساس یک گزارش مربوط به جمعه گذشته و هفته آخر ژانویه هستند.

به نوشته رسانه های آلمانی، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بر این عقیده است که این آمارها به طور قابل توجهی بیشتر هستند.

 وی در نشست هیات رئیسه حزب دموکرات مسیحی که روز گذشته برگزار شد اعلام کرد: من احتمال می دهم که 20 درصد موارد ابتلا به کرونا در کشور مربوط به ویروس های جهش یافته است.

یکی از مشاوران مرکل هم درباره شرایط شیوع ویروس های جهش یافته در کشور هشدار داده و درباره افزایش روزافزون آن ابراز نگرانی کرده است.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز (سه شنبه) از ابتلای 3379 مورد جدید به کرونا و 481 مورد مرگ کرونایی در عرض 24 ساعت خبر داده است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم در یک گفتگوی تلفنی بر لزوم همکاری های بیشتر در مبارزه با ویروس کرونا تاکید کردند.

 یک سخنگوی دولت انگلیس شب گذشته اعلام کرد که سران کشورهای انگلیس و آلمان درباره راه دشوار پیش رو در مبارزه با کرونا سخن گفته و توافق کردند که کشورها باید به کار مشترک برای دسترسی به واکسن برای همه جهانیان تاکید کردند.

مرکل و جانسون از طرح بین‌المللی کواکس و تقسیم عادلانه واکسن در دنیا هم حمایت کردند.

 "استفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان هم در آستانه برگزاری نشست مقامات ایالتی و دولتی آلمان برای تصمیم گیری درباره چگونگی تداوم محدودیت ها گفت: موج دوم کرونا در هم شکسته است، اما طبیعتا هنوز به پایان نرسیده است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان 2296326 نفر به کرونا مبتلا شده و 62597 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.