دونالد ترامپ در نخستین سخنرانی خود پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش و باخت در در مقابل جو بایدن، رقیب دموکرت خود در انتخابات 2020 در نشست حزب جمهوریخواه در اورلاندوی ایالت فلوریدا گفت: قصد ندارم در آمریکا حزب جدیدی را تاسیس کنم.

وی با تاکید بر اینکه در قصد ترک حزب خود را ندارد و در میان جمهوری خواهان، خواهد ماند گفت: نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در آمریکا می شوم و برای سومین بار دموکرات‌ها را شکست می‌دهم.

ترامپ خطاب به هم حزبی‌های خود گفت: ما با یکدیگر یک سفر باورنکردنی را آغاز کردیم و در حال حاضر نیز در میانه یک مبارزه تاریخی برای آینده آمریکا هستیم.

رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه به اشاره به اقدامات جو بایدن، رقیب دموکرات خود در انتخابات ۲۰۲۰ اظهار کرد: بایدن آمریکا را از یک کشوری که در جایگاه اول بود به آخرین کشور تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: نخستین ماه فعالیت بایدن بعنوان رئیس جمهور آمریکا جز فاجعه بار‌ترین ایام فعالیت هر رئیس جمهوری بوده است.

ترامپ گفت: باید بگوییم که جو بایدن، در حفاظت از امنیت آمریکا شکست خورده است.

رئیس جمهور سابق آمریکا با اشاره به اقدامات دولت خود در زمینه واکسن کرونا گفت: ما اقداماتی را در زمینه دستیابی به واکسن کرونا انجام دادیم که دولت بایدن قادر نیست آن را طی ده سال انجام دهد.

وی در ادامه افزود: این دولت من که موفق شد به واکسن کرونا دست یابد و آن را برای استفاده عموم در دسترس قرار دهد.

ترامپ در ادامه به ملغی کردن خط انتقال نفت، از سوی بایدن اشاره کرد و گفت: این امر سبب شد تا در یک روز ۴۲ هزار فرصت شغلی از بین برود.

وی افزود: من قیمت نفت را حفظ کرده بودم، اما با این کار شهروندان ما باید مالیات افزایش قیمت نفت را نیز پرداخت کنند.

رئیس جمهور سابق آمریکا باردیگر ادعا‌های انتخاباتی خود را تکرار کرد و نظام انتخاباتی این کشور را زیر سئوال برد.

ترامپ در این راستا گفت:بایددر نظام انتخاباتی کشور اصلاحاتی فراگیر صورت گیرد تا صحت انتخابات را تضمین کند.

وی تاکید کرد: نظام انتخاباتی کشور ما دچار مشکل است و باید آن را اصلاح کرد.

رویترز: ترامپ دوباره به تکرار دروغ‌های انتخاباتی اش پرداخت!

خبرگزاری رویترز در واکنش به اولین سخنرانی دونالد ترامپ پس از خروج از کاخ سفید نوشت: رئیس جمهور پیشین آمریکا در سخنرانی برای هم حزبی‌های‌اش دوباره دروغ های خود را درباره انتخابات تکرار کرد.