رسانه‌های سعودی اعلام کردند که عربستان ۵ فروند پهپاد هدایت شده از طرف ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به سوی اراضی سعودی را سرنگون کرده است.

این رسانه‌ها ادعا کرده‌ اند که این پهپاد‌های بمب گذاری شده هدف قرار گرفته و منهدم شده‌ اند.

این در حالی است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد که ائتلاف سعودی حملات خود به استان مأرب در شمال شرق را تشدید کرده است و جنگنده‌های سعودی ۱۴ حمله هوایی به صراوح در غرب مأرب و ۴ حمله به دو منطقه دیگر داشته اند.

منابع محلی یمن اعلام کردند که در درگیری‌های شدید میان نیرو‌های انصارالله و نیرو‌های منصور هادی در استان مأرب چندین نفر کشته شده اند.

شبکه المسیره یمن اعلام کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بلندی‌های «النضود» در جبهه العلم در شمال شهر مأرب را به کنترل خود درآوردند و ده‌ها نفر از مزدوران سعودی را به هلاکت رساندند یا اسیر کردند.

بر این اساس، نیرو‌های یمنی موفق شدند بلندی‌های «حمّه الدیاب» واقع در منطقه «نخله» شرق شهرستان‌های «رغوان» و «مدغل» (شمال غرب استان مأرب) را به کنترل خود درآورند. در تلاش برای پاکسازی این منطقه تعدادی از نیرو‌های هوادار عبد ربه منصور هادی (رئیس جمهور مستعفی)، نیرو‌های ائتلاف سعودی-اماراتی و شبه نظامیان حزب اصلاح کشته، زخمی یا اسیر شدند و بخشی از تجهیزات جنگی این نیرو‌ها منهدم شد.

کارشناسان معتقدند نبرد مأرب یک نبرد سرنوشت ساز در تحولات میدانی و نظامی و حتی سیاسی یمن به شمار می‌رود به طوری که برخی تحلیلگران بر این باورند نتایج این نبرد سرنوشت منطقه مرزی میان یمن تا عربستان را مشخص خواهد کرد.