« سرگئی لاوروف » وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه از «محمد رعد» رئیس فراکسیون «الوفاء لمقاومة» پارلمان لبنان در مسکو استقبال کرد.

وزارت خارجه روسیه نیز طی بیانیه‌ای به دیدار هیئت حزب‌الله با لاوروف اشاره کرد.

در این بیانیه آمده که مذاکرات میان لاوروف و هیئت حزب‌الله درباره اوضاع در لبنان، سوریه و خاورمیانه بوده است.

لاوروف در این دیدار بر رویکرد ثابت مسکو در حمایت از حق حاکمیت لبنان، وحدت و حرمت سرزمین‌هایش تاکید کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه روسیه، لاوروف همچنین بر ضرورت حل تمامی موضوعات از طریق مذاکراتی فراگیر بدون مداخله خارجی تاکید داشت.

وزیر خارجه روسیه از تشکیل دولت جدید به نخست وزیری «سعد الحریری» در نزدیک‌ترین زمان ممکن نیز حمایت کرد.

در این بیانیه آمده که مسکو بر حق  مردم سوریه در تعیین سرنوشت خودشان به صورت مستقل و بر اساس قطعنامه 2254 تاکید و به افزایش تلاش‌های بین‌المللی درباره بازگشت آوارگان سوریه از جمله آوارگانی که در لبنان هستند اشاره کرد.

محمد رعد نیز در مصاحبه‌ای که با شبکه خبری المیادین داشت گفت که دیدگاه هیئت حزب‌الله با روسیه درباره پرونده لبنان بسیار نزدیک است.

وی افزود که روسیه با تمامی طرف‌هایی که ارتباطی با پرونده سوریه هستند رایزنی می‌کند تا از این طریق امنیت و بازگشت آوارگان سوریه حاصل شود.

محمد رعد گفت که روسیه به دنبال تشکیل دولت در لبنان نیست بلکه دنبال فراهم کردن شرایط برای تشکیل دولت در لبنان است.

این نماینده پارلمان لبنان گفت که در دیدار با وزیر خارجه روسیه درباره سیاست‌های دولت جدید آمریکا که راه‌حل‌های عادلانه برای پایان بحران‌های منطقه را رد می‌کند، صحبت شد.

وی گفت که حضور روسیه در منطقه باعث ایجاد نوعی توازن در عرصه بین‌المللی شده و همکاری در زمینه مقابله با تروریسم باعث تقویت همکاری‌ها به خصوص در عرصه منطقه‌ای گردیده است.