نخست وزیر رژیم صهیونیستی می‌گوید ولیعهد ابوظبی آماده سرمایه گذاری چندین میلیون دلاری در سرزمین‌های اشغالی است.

بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه در مصاحبه با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد محمد بن زاید برای سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد شِکِل، معادل ۱۲ میلیون دلار، در اراضی اشغالی داوطلب شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود ولیعهد ابوظبی به وی گفته که می‌خواهد در پروژه‌هایی که اقتصاد رژیم صهیونیستی را پس از کرونا تقویت می‌کند، شریک باشد. تاکنون هیچ اظهارنظر رسمی از سوی مقامات امارات به صحبت‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی صورت نگرفته است. این در حالیست که نتانیاهو روز پنج شنبه برای چندمین بار به دلایل واهی سفر خود به امارات را لغو کرد.

امارات پیش از این نیز یک صندوق سرمایه گذاری با سرمایه اولیه ۱۰ میلیارد دلار را در اراضی اشغالی ایجاد کرد. رسانه صهیونیستی جروزالم پست افتتاح این صندوق را نتیجه تماس تلفنی میان بنیامین نتانیاهو و شیخ محمد بن زاید دانست. نخست وزیر رژیم صهیونیستی اقدام امارات در تاسیس این صندوق را به اعتقاد ولیعهد ابوظبی به سیاست‌های اقتصادی خود نسبت داد.

ایجاد صندوق سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری امارات در اراضی اشغالی، تازه‌ترین تحول در پرتو سازش ابوظبی با تل‌آویو ارزیابی می‌شود. به تازگی نیز گروه فناوری پیشرفته دفاعی امارات (EDGE) یادداشت تفاهمی با شرکت صنایع هوایی متخصص در زمینه هوافضای رژیم صهیونیستی با هدف توسعه سامانه پیشرفته برای مقابله با پهپاد‌ها امضا کرد.

در اواسط ماه سپتامبر گذشته رژیم صهیونیستی و امارات توافقنامه ادعایی صلح را تحت نظارت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در واشنگتن امضا کردند. اقدامی که نقض آشکار حقوق ملت فلسطین تلقی می‌شود.