رسانه‌های صهیونیستی چهارشنبه از تمرین مشترک جنگنده‌های رژیم اسرائیل با امارات در یونان خبر دادند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» جنگنده‌های رژیم اسرائیل و امارات در یونان تمرین رویارویی شبیه سازی شده، حملات هوایی بزرگ و عملیات نجات را تمرین می‌کنند. این نخستین بار نیست که خلبانان اماراتی و اسرائیلی در کنار هم رزمایشی را برگزار می‌کنند. این دو در سال 2017 نیز در رزمایشی در یونان کنارهم قرار گرفتند.

در رزمایش سال جاری در یونان که تا جمعه هفته جاری ادامه دارد، علاوه بر خلبانان صهیونیستی و اماراتی، خلبانان قبرس، فرانسه اسپانیا آمریکا و کانادا نیز حاضرند. نیروی هوایی رژیم اسرائیل اعلام کرده در این رزمایش سناریوهای مختلف از جمله حفظ آمادگی رزمی، عبوراز موشک‌های سطح به هوای دشمن فرضی تمرین می شود.

از سوی نیروی هوایی رژیم صهیونیستی جنگنده‌های «اف-15»، «اف-16» و بوئینگ‌های سوخترسان و هواپیماهای جاسوسی «گالف استریم» حضور دارند. یک مقام اسرائیلی گفته است که بر خلاف رزمایش دوره قبل، دراین رزمایش عبور از موانع مختلف پدافندی در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که  منابع خبری رژیم صهیونیستی اخیرا از برگزاری رزمایش هوایی مشترک بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی با قبرس خبر دادند.

 به نوشته وبگاه «عروتص شوع» نیروی هوایی رژیم اسرائیل  رزمایش با قبرس برگزار کرده است. در این رزمایش جنگنده‌های «اف-15» و «اف-35» از طرف اسرائیل شرکت کردند. در این رزمایش همچنین سامانه‌های پدافندی «تور»  و «اس -300» از طرف قبرس حاضر بودند.

وبگاه «اسرائیل هیوم» پیشتر در این زمینه نوشته بود که رژیم اسرائیل قصد دارد رزمایش بزرگی را با قبرس برگزار کند. در این رزمایش  نیرو های هوایی،دریایی،کماندوها و نیروهای مخصوص ارتش این رژیم شرکت دارند. تل آویو هدف از حضور در این رزمایش را مقابله با وضعیت جنگی محتمل در شمال فلسطین اشغالی اعلام کرد.