« گابی اشکنازی » وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه وارد قاهره شد و با « سامح شکری » همتای مصری خود در کاخ التحریر دیدار کرد.

وبگاه «الیوم السابع» نوشت که این دیدار اشکنازی و شکری در راستای تلاش مصر برای احیای روند سازش و تثبیت آتش‌بس در نوار غزه برگزار شد.

«احمد حافظ» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر با انتشار تصویری در حساب توئیتری خود نوشت که اشکنازی و شکری در کاخ التحریر دیدار کردند.

از سال ۲۰۰۸ تاکنون این نخستین سفر اشکنازی به قاهره است.

سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره نیز در صفحه فیس‌بوک خود نوشت که در این دیدار پاره‌ای از موضوعات مشترک از جمله آتش‌بس در غزه و تقویت روابط دوجانبه بررسی می‌شود.

پیشتر اشکنازی در حساب توئیتری خود نوشته بود که در سفر به قاهره مسائل دوجانبه را با هدف تقویت روابط اقتصادی و تجاری بررسی می‌کند.

او افزود که بررسی سازوکار آرام‌سازی در غزه و بازسازی نوار غزه تحت نظارت بین‌المللی از دیگر محورهای گفت‌وگو با مقامات مصر است و در این دیدار بر پایبندی اسرائیل به آزادسازی نظامیان و هموطنان خود از اسارت حماس تأکید خواهم کرد.

رژیم صهیونیستی اخیرا طی ۱۲ روز جنگ علیه نوار غزه، ۲۵۵ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک، ۳۹ زن و ۱۷ سالخورده را به شهادت رسانده و بیش از ۱۹۴۸ نفر را زخمی کرد.