چین روز دوشنبه محدودیت‌های مسافرتی مرتبط با  ویروس کرونا  را برای استان گوانگ‌دونگ -- در جنوب این کشور -- وضع کرد. بر این اساس و به دلیل افزایش نگران‌کننده موارد ابتلا ، افرادی که قصد دارند از این استان خارج شوند باید ابتدا آزمایش کرونا دهند. این آزمایش باید حداکثر ۷۲ ساعت پیش از خروج آنها انجام شده باشد.

گوانگ‌دونگ -- که با هنگ‌کنگ همسایه است -- در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ مورد ابتلای محلی به کووید-۱۹ را ثبت کرده است. این ارقام در قیاس با آمار ارائه‌شده از سوی کشورهای مختلف بسیار اندک است اما مقامات چینی را که گمان می‌کردند موفق به مهار کووید-۱۹ شده‌اند، نگران کرده است.

شهر گوانگ‌ژو، مرکز این استان که یکی از شهرهای مهم تجاری چین محسوب می‌شود، ۱۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

چین در ماه مارس (دو ماه پیش)، بیشتر محدودیت‌های مرتبط با سفرهای داخلی را پس از اعلام غلبه بر ویروس کرونا لغو کرد. اما مسافران خارجی باید هنگام ورود به چین همچنان آزمایش کرونا دهند.

مقامات روز شنبه از اهالی یک محله در شهر گوانگ‌ژو خواستند برای انجام آزمایش کرونا در منازل خود بمانند. همچنین رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و مراکز ارائه خدمات به کودکان در برخی از مناطق این شهر تعطیل شدند.

تا کنون ۴ هزار و ۶۳۶ نفر در چین بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند و ۹۱ هزار و ۹۹ نفر نیز در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند.