عملیات تهاجمی گسترده نیروهای یمنی علیه ده‌ها پایگاه مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی اطراف ارتفاعات «الدود»، «الرمیح» و «جحفان» در بخش جیزان انجام شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در این عملیات  توانستند بیش از ۳۰ پایگاه نیروهای ائتلاف سعودی را پاکسازی و کنترل کامل آنها را در به دست گرفته و نیروهای متجاوز را فراری بدهند و تلفات سنگینی به آن ها وارد کنند.

این گزارش می افزاید، عملیات نیروهای یمنی از سه محور اصلی انجام شد که منجر به پاکسازی بیش از ۳۰ پایگاه نیروهای متجاوز و تسلط کامل بر آن ها شد.

بنابر اعلام منابع نظامی، ۳۲ خودروی زرهی و بولدزر نظامی در این عمایات منهدم شد و بیش از ۷۰ نظامی ائتلاف سعودی از جمله شماری از مزدوران سودانی نیز کشته یا زخمی شدند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.