«یائیر لاپید» رئیس حزب یش عتید رژیم صهیونیستی که مامور تشکیل کابینه شده امروز چهارشنبه با «بنی گانتز » وزیر جنگ کنونی، برای تشکیل کابینه ائتلافی به توافق رسید.

این دو با صدور بیانیه ای مشترک از توافق خود برای تشکیل کابینه ائتلافی و همکاری بر اساس منافع رژیم صهیونیستی خبر داده اند.

بر همین اساس گانتز در کابینه جدید نیز عهده دار وزارت جنگ رژیم صهیونیستی خواهد بود. لاپید تا نیمه شب امشب فرصت دارد تا کابینه ائتلافی خود را تشکیل دهد.

هر چند پیشتر اعلام شده بود که «نفتالی بنت» برای ائتلاف با لاپید به توافق رسیده اما هنوز این توافق بصورت رسمی اعلام نشده است.

بر اساس توافقات ابتدایی، نفتالی بنت در نوبت اول به نخست وزیری می رسد و پست نخست وزیری میان وی و لاپید چرخشی خواهد بود.

منابع رسانه ای اعلام کردند که همزمان با نزدیک شدن موعد تعیین شده برای تشکیل کابینه، جبهه مخالف نتانیاهو شب گذشته مذاکرات طولانی را در راستای دستیابی به توافق بر سر تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی انجام دادند.

طبق این گزارش، این مذاکرات با حضور رهبران اصلی اردوگاه چپ، میانه و بخشی از اردوگاه راست، از جمله حزب یمینا به رهبر نفتالی بنت انجام شد.

حزب یمینا درباره مذاکرات شب گذشته اعلام کرد که رهبران احزاب اصلی برای دستیابی به توافق درخصوص تشکیل کابینه جدید با یائیر لاپید دیدار کردند.

یک منبع نزدیک به این مذاکرات نیز گفت: همه سخت تلاش می کنند تا هرچه زودتر به توافق نهایی برسند.