«ایهود اولمرت» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) درباره احتمال دامن‌زدن «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر فعلی این رژیم به تنش‌های امنیتی هشدار داد.

اولمرت در یک مصاحبه رادیویی ضمن حمایت از کابینه تازه تأسیس تل‌آویو متشکل از هشت حزب مخالف نتانیاهو، هشدار داد که احتمال دارد او برای سنگ‌اندازی در مسیر تحلیف این کابینه، تقابل امنیتی تصنعی ایجاد کند.

به نوشته وبگاه «عاروتص شوع» به نقل از این مصاحبه، وی با ابراز امیدواری برای موفقیت «یائیر لاپید» رئیس حزب یش‌عتید و «نفتالی بنت» رئیس حزب یامینا برای تشکیل کابینه ائتلافی، گفت: «البته این بدان معنا نیست که من از سیاست‌های آنها حمایت می‌کنم، بلکه بدین معنی است که می‌خواهم شاهد حضور افراد معمولی در رأس کابینه باشم».

این سیاستمدار بازنشسته صهیونیست در ادامه افزود: «نتانیاهو پتانسیل آن را دارد که در هنگام مواجه‌شدن با وضعیت [بحران] سیاسی، وضعیت امنیتی را پرتنش کند. این دقیقا چیزی است که یک ماه قبل انجام داد و می‌تواند بدتر از آن را نیز انجام دهد. چیزی نیست که جلوی او را بگیرد».

پیش از این نیز پایگاه خبری «آکسیوس» گزارش داده بود نتانیاهو در جلسه‌ای که با متحدان سیاسی‌اش داشته، سعی کرده برای فرار از شکست سیاسی بار دیگر به مسئله ایران و برجام چنگ بیاندازد. (جزئیات بیشتر)

بامداد پنجشنبه بود که «یائیر لاپید» رئیس حزب یش‌عتید در نامه‌ای به «رووین ریولین»‌ رئیس رژیم جعلی اسرائیل، اعلام کرد که کابینه ائتلافی را با هفت حزب دیگر شامل یامینا، کارگر، لیست مشترک اعراب، آبی‌وسفید، اسرائیل بیتُنا، امید جدید و مرتص تشکیل داده است. 

در این توافق کابینه که نخست‌وزیری آن به‌صورت چرخشی است، «نفتالی بنت» رئیس حزب یامینا ابتدا به مدت دو سال نخست‌وزیر این رژیم خواهد بود و در نیمه دیگر (دو سال بعدی) لاپید در این سمت قرار می‌گیرد.