یائیر لاپید در صفحه خود در توئیتر انتشار اخبار مربوط به لغو دستور ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان توسط بایدن را خیانت توصیف و تاکید کرد، ایالات متحده مدتهاست که اهمیت راهبردی بلندی‌های جولان برای امنیت اسرائیل را به رسمیت شناخته است از اینرو هر فردی که اقدام به نشر شایعه لغو این امر می‌کند در واقع امنیت و حاکمیت اسرائیل را به خطر می‌اندازد.

وزیر خارجه رژیم اسرائیل در این رشته توئیت تاکید کرد، چنین اقدامی‌علاوه بر وارد کردن آسیب‌های حقیقی به امنیت اسرائیل باعث مشکل آفرینی در روابط اسرائیل با ایالات متحده شده و روند این روابط را با خطر مواجه می‌کند.، امری که می‌تواند زیان‌های جبران ناپذیری برای کابینه جدید به بار آورد.

این تهدید وزیر خارجه اسرائیل بدون پاسخ نماند و توئیت وی با واکنش شدید بسیاری از کاربران فضای مجازی مواجه شد که برخی از آنها با درج کامنت‌‌هایی در صفحه شخصی لاپید به این تهدید وی پاسخ دادند.

 گادی تاپ یکی از ستون نویسان روزنامه هاآرتص در این رابطه نوشت: صحبت‌های شما دروغی بیش نیست، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود حاضر نشد حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسد... آقای لاپید ظاهرا شما تا گوش خود در رؤیای همکاری با کابینه دموکرات‌ها فرو رفته‌‌اید و تنها چیزی را که از شما خواسته‌اند را انجام می‌دهید.

یک کاربر دیگر به نام "تام" هم در کامنتی نوشت: آنچه که امروز قابل لمس است وجود خصومت با اسرائیل است نه ائتلاف حاکم بر آن، آقای لاپید شما چرا اینقدر دستپاچه شده‌‌اید؟

یکی دیگر از کاربران هم که ظاهرا از طرفداران نتانیاهو است با حمله به لاپید نوشت: کسی که امنیت اسرائیل را به خطر می‌اندازد آنانی هستند که در حال تغییر سیاست‌های نتانیاهو با رویکردهایی آماتور هستند، چرا باید اسرائیل به خاطر آمریکا به تقابل با لهستان و چین بپردازد؟ شما اسرائیل را به یکی از شاخه‌های حزب دموکرات آمریکا تبدیل کرده‌‌اید.

در حالی که یکی دیگر از کاربران ذیل پیام لاپید نوشت: مطمئن هستم شما هم چند روز دیگر این توئیت خود را تغییر خواهید داد، شما چندان قابل اعتماد نیستید.

یکی دیگر از کاربران که با نام "ایبنار323" کامنت خود را منتشر کرده نوشت: اقای یائیر جالب نیست که شما یکی از وزرای کابینه خود را به دروغ و شایعه پراکنی متهم کنید، می‌دانید که اولین بار آقای عومر بارلیف وزیر کابینه شما این خبر را رسانه‌ای کرده است.

اسپرینگ هم در کامنتی نوشت: هنوز نمی‌دانم این اقدام بایدن بنا به درخواست نتانیاهو و برای ضربه زدن به ائتلاف حاکم جدید صورت گرفته است یا آن که فشارهای نتانیاهو بر اعضای مجلس سنا باعث تقابل آنها با بایدن شده و او را بر آن داشت تا اعتراف به حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را پس بگیرد؟

دیگری هم خطاب به لاپید نوشت: آقای لاپید شما جایگاه خوبی در ائتلاف دارید، شما جانشین نخست وزیر هستید، مطمئن باش نوبتت که برسد نخست وزیر هم خواهی شد، کسی به دنبال انحلال کابینه شما نیست، حداقل تا فرا رسیدن دوره چرخشی شما این کار انجام نخواهد شد، پس چرا به دنبال دروغ گویی هستید؟

گفتنی است عومر بارلیف وزیر امنیت داخلی رژیم اسرائیل به روزنامه معاریو خبر داد که دولت جو بایدن قصد دارد به رسمیت شناخته شدن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را پس بگیرد، امری که جنجال بزرگی را در رسانه‌های اسرائیل به وجود آورده است.