برخی از خانواده‌های افراد مفقود شده در حادثه ریزش مرگبار مجتمع مسکونی در فلوریدا ، از عملیات جستجو و امداد به دلیل کندی آن ناامید شده و صبر خود را از دست داده‌اند؛ عملیاتی که به گفته مقام‌های آمریکا یی به دلیل دشوار بودن آن، ممکن است چند روز دیگر هم ادامه یابد.

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، مادر یک دختر ۲۶ ساله که جزء مفقودی‌های حادثه روز پنجشنبه در شهر «سرفساید» نزدیک میامی فلوریدا است، عاجزانه از مسئولان خواست کار بیشتری انجام دهند.

تعداد کشته‌شده‌های این فاجعه روز شنبه بعد از کشف یک جسد دیگر به پنج نفر رسید و در همین حال همچنان سرنوشت ۱۵۶ نفر نامشخص است. 

«دانیلا لوین کاوا» شهردار «میامی-دید» در یک کنفرانس خبری گفت که اولویت اصلی همچنان ادامه عملیات جستجو و امداد است و افزود: امدادگران مقداری بقایای بدن انسان را پیدا کرده‌اند. 

به گزارش رویترز، مقام‌های محلی همچنان امید دارند بتوانند شماری از افراد مفقود شده را زنده بیابند.

آتش‌نشان‌ها هم روز شنبه موفق شدند آتشی را که زیر آوارهای این ساختمان ۴۰ ساله می‌سوخت، مهار کنند تا عملیات امداد با محدودیت‌های کمتری ادامه پیدا کند.

 

طبق گزارش‌هایی که پیش از این منتشر شده، سه سال قبل از سقوط مرگبار مجتمع مسکونی فلوریدا، یک مشاور ساختمانی با اشاره به ترک‌خوردگی و فرسودگی ستون‌ها و دیوارهای محوطه پارکینگ این ساختمان ۱۳ طبقه و همچنین آسیب‌های وارد شده به سازه‌های بتونی زیر استخر آن، نسبت به لزوم تعمیر این موارد هشدار داده بود. 

ساعت شش صبح روز پنجشنبه به وقت گرینویچ بخشی از یک مجتمع مسکونی در ایالت فلوریدای آمریکا فرو ریخت و ۵۵ واحد آپارتمانی تخریب شد. 

علت ریزش این ساختمان در عرض چند ثانیه هنوز به طور کامل مشخص نیست و در دست بررسی است.