منابع خبری یکشنبه شب به وقت تهران از وقوع انفجار در سواحل دریای خزر نزدیک شهر باکو خبر دادند.

به گزارش برخی منابع خبری، انفجاری در میدان گازی «امید» متعلق به جمهوری آذربایجان در دریای خزر رخ داده است. فیلم‌های منتشر شده نیز شعله‌های آتش را از وسط دریای خزر بخش متعلق به جمهوری آذربایجان را نشان می‌دهد.

میدان گازی امید دومین میدان بزرگ گاز طبیعی در جمهوری آذربایجان است. این مکان در سواحل  جمهوری آذربایجان و 75 کیلومتری جنوب شرقی باکو واقع شده است. 

یک وبگاه خبری نیز در این زمینه نوشت که نزدیک یک سکوی نفتی دریای خزر در سواحل  جمهوری آذربایجان انفجار بزرگی رخ داده است. این حادثه ساعت 9:30 شب به وقت محلی رخ داد. تصاویر از این حادثه شعله‌های آتش  به سمت آسمان را نشان می‌هد.

در ابتدا رسانه های محلی گزارش دادند که در یکی از سکوها انفجار رخ داده ، اما این گزارش  توسط شرکت ملی نفت  جمهوری آذربایجان (SOCAR) تکذیب شد و اعلام کرد هیچ  حادثه‌ای رخ نداده است.

این در حالی است که وزیر دفاع جمهوری آذربایجان چندی قبل اعلام کرد این کشور در حال تقویت نیروی دریایی خود در دریای خزر است. این کشور چندی قبل نیز از برگزاری تمرینات تاکتیکی در دریای خزر خبر داد. این تمرینات با استفاده از ناوگان و قایق‌های نظامی نیروی دریایی در آبهای ساحلی جمهوری آذربایجان در دریای خزر برگزار شد. هدف از برگزاری این تمرین ، حفاظت از میادین نفتی و گازی دریایی و نیز خطوط لوله زیردریایی اعلام شد.