«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر امروز سه‌شنبه به بیروت سفر می‌کند.

آل ثانی در سفر یک روزه به بیروت با « میشل عون » رئیس جمهور لبنان ، «سعد الحریری» نخست‌وزیر مأمور تشکیل دولت لبنان، «حسان دیاب» نخست‌وزیر پیشبرد امور لبنان، «نبیه بری» رئیس پارلمان و «ژوزف عون» فرمانده ارتش این کشور دیدار می‌کند.

شبکه الجزیره قطر گزارش داد که این سفر آل ثانی به بیروت در تلاش برای حل بحران سیاسی لبنان صورت می‌گیرد.

فوریه گذشته «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در جریان دیدار با سعد الحریری که به دوحه سفر کرده بود، طرف‌های سیاسی در لبنان را به اولویت‌دهی به منافع ملی و تسریع در تشکیل دولت جدید لبنان ترغیب کرد.

الحریری در این دیدار مهم‌ترین تحولات لبنان و تلاش‌های مربوط به تشکیل دولت جدید را بررسی کرد.

لبنان پس از انفجار بندر بیروت وارد یک بحران سیاسی شده است؛ لبنان در تاریخ چهارم اوت سال ۲۰۲۰ (۱۴ مرداد) در بندرگاه بیروت شاهد  انفجاری مهیب بود؛ انفجاری که بیش از ۱۹۰ کشته و ۶۵۰۰ مجروح به دنبال داشت.

به دنبال این انفجار و تشدید بحران سیاسی در این کشور «حسان دیاب»‌ نخست‌وزیر پیشین این کشور استعفا کرد و «مصطفی ادیب» با رأی پارلمان لبنان به عنوان مأمور تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شد با این حال، او نیز پس از گذشت چند هفته انصراف خود را اعلام کرد تا اینکه «سعد الحریری»‌ نخست‌وزیر اسبق لبنان به عنوان مأمور جدید تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شد اما او نیز تا امروز موفق به تشکیل کابینه جدید نشده و با «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان به اختلاف برخورده است.