«آنگلا مرکل » صدر اعظم آلمان ، در تاریخ ۱۵ جولای با «جو بایدن » رئیس جمهور آمریکا، دیدار می کند.

مرکل در حالی به دیدار بایدن می رود که مواردی همچون مخالفت آمریکا با پروژه نورد استریم ۲، جاسوسی ایالات متحده از آلمان و … موجب بروز تنش در روابط دو کشور شده است.

رویترز به نقل از بیانیه روز جمعه کاخ سفید گزارش داده است: بایدن روز پنجشنبه این هفته میزبان مرکل خواهد بود. دو طرف قصد دارند در این دیدار بر روابط «عمیق و پایدار» بین دو عضو ناتو تاکید کرده و در زمینه رفع برخی از اختلافات تلاش کنند.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در این رابطه گفت: رهبران دو کشور حملات باج افزاری به برخی از شرکت های آمریکا و جهان و موضوع پروژه نورد استریم ۲ را که واشنگتن با آن مخالف است، بررسی خواهند کرد.

ساکی گفت: این یک «دیدار رسمی کاری» خواهد بود که تقویت مشارکت دو کشور و شناسایی راه هایی برای همکاری بیشتر را هدف قرار خواهد داد.

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: بایدن همچنان معتقد است که پروژه ۱۱ میلیارد دلاری نورد استریم ۲ «توافقی بد» است. وی در عین حال از بیان این موضوع خودداری کرد که آیا ممکن است توافقی در زمینه تعویق از سرگیری تعرفه های موقت آمریکا علیه شرکت آلمانی حامی پروژه نورد استریم و مدیر اجرایی آن صورت گیرد یا خیر.

این اولین دیدار مرکل از واشنگتن از زمان روی کار آمدن بایدن است.