با وجود نرخ بالای واکسیناسیون در اروپا اما این بحران همچنان در این اتحادیه پایان نیافته و قربانیان بیشتری می گیرد.

همراه داشتن ماسک برای رانندگان وسایل نقلیه در آلمان اجباری می‌شود

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که همراه داشتن ماسک های محافظ در خودرو در آینده در آلمان اجباری خواهد شد. این خبر را امروز (شنبه) وزارت حمل و نقل آلمان در پاسخ به خبرگزاری این کشور اعلام کرد. بر این اساس حتی بعد از پایان همه گیری کرونا هم رانندگان وسایل نقلیه باید همواره حداقل دو ماسک در خودروی خود به همراه داشته باشند.

افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در بین کودکان انگلیسی با بازگشایی مدارس

با توجه به موارد بالای ابتلا به کرونا در مدارس انگلیس یک کارشناس انگلیسی پیش بینی کرده که اکثر کودکان در زمستان به این ویروس آلوده شده و یا قبلا آلوده شده‌اند.

"آزیم ماجد"، از کارشناسان بهداشت عمومی از کالج امپریال لندن در این باره به خبرگزاری آلمان گفته است: من فکر می کنم اکثر کودکان در 6 ماه آینده به این بیماری مبتلا شوند.

از زمان پایان تعطیلات مدارس در انگلیس موارد ابتلا به کرونا در کودکان بین 5 تا 14 سال به شدت افزایش پیدا کرده است. نرخ مبتلایان جدید به ازای هر صد هزار نفر در این گروه سنی بیش از دو برابر گروه های سنی دیگر است.

انگلیس مدت کوتاهی است که واکسینه کردن کودکان 12 تا 15 سال را آغاز کرده است. ماجد با اعلام اینکه واکسیناسیون کودکان در انگلیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دیر آغاز شده است خواستار تسریع آن شد.

افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در بین کودکان انگلیسی

تداوم روند کاهشی ابتلا به کرونا در آلمان

نرخ مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر در عرض یک هفته هم در آلمان کاهش پیدا کرده است. انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز این نرخ را 60.6 اعلام کرد. این رقم حدود دو هفته است که روند کاهشی دارد.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 7211 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد. 62 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

حملات بالا به مراکز واکسیناسیون در آلمان

از شروع کمپین واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تقریبا در تمام ایالت های فدرال و به ویژه بایرن و زاکسن حملاتی علیه مراکز واکسیناسیون و اختلال در کمپین های واکسن رخ داده است. بر اساس نظرسنجی انجام شده در بین وزارتخانه ها و دفاتر پلیس جنایی و انجمن پزشکان بیمه بیشترین خسارت ها به ویژه به نقاشی دیوارها در این مراکز وارد شده است. تهدید، توهین، حملات فیزیکی و آتش سوزی هم در زاکسن وجود داشته است.

حملات علیه مراکز واکسیناسیون در آلمان به صورت یکنواخت ثبت نمی شود. بر اساس این نظرسنجی حداقل 190 مورد مربوط به پلیس این گونه موارد وجود داشته است.

هلند در مسیر بازگشت به زندگی عادی

کشور هلند هم در مسیر بازگشت به زندگی عادی قرار گرفته است. از امروز (شنبه) قاعده حفظ فاصله 1.5 متری در این کشور حذف می شود.

دولت هلند روز جمعه اعلام کرد: به این ترتیب ما یک گام آشکار در مسیر جامعه بدون محدودیت های کرونایی بر می داریم.

بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در هلند تا به حال حدود 82 درصد بزرگسالان در این کشور کاملا علیه کرونا واکسینه شده‌اند و نرخ مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور به 77 رسیده است.

هیات روسی به نشست شورای اروپایی نمی‌رود

یک هیات روسی به دلیل ناراحتی و انزجار از محدودیت های کرونایی مشارکت خود در نشست آینده شورای اروپایی در استراسبورگ فرانسه را زیر سوال قرار دادند.

رئیس این هیات روسی روز جمعه در شبکه اجتماعی تلگرام نوشت: سیاستمداران واکسینه شده با اسپوتنیک وی در استراسبورگ با محدودیت هایی مواجه می شوند. واکسن روسی اسپوتنیک وی هنوز در اتحادیه اروپا تایید نشده است.

وی با اشاره به نشست 4 روزه مجمع پارلمانی شورای اروپایی که قرار است دوشنبه آینده آغاز شود نوشت: روس ها در موقعیت تبعیض آمیزی قرار خواهند گرفت.

این مقام روسی همچنین گفت: تحت شرایط ایجاد شده هیات روسی به استراسبورگ سفر نمی کند و کار را از راه دور دنبال می کند.

در فرانسه رفتن به رستوران ها و بارها بدون داشتن گواهی گذر سبز سلامت که در آن نشان داده می شود فرد کاملا واکسینه شده از کرونا بهبود یافته یا یک تست منفی کرونا در آن ارائه شده امکان پذیر نیست.

سخنگوی شورای اروپایی در گفتگویی با خبرگزاری آلمان گفته است که هر گونه واکسنی که در یک کشور عضو اتحادیه اروپا تایید شده قابل قبول است. روسیه بارها و بارها غرب را متهم به موضع گیری سیاسی علیه واکسن کرونای روسی که در 70 کشور دنیا تایید شده است کرده است.

نخست وزیر چک مرحله سوم واکسن کرونا را دریافت می‌کند

"آندره بابیس"، نخست وزیر چک هم مرحله سوم واکسن کرونا را دریافت می کند. وی اعلام کرد که در تاریخ 7 اکتبر در بیمارستان نظامی پراگ این واکسن را دریافت می کند. این اقدام نخست وزیر چک یک روز قبل از انتخابات دو روزه پارلمانی در این کشور عضو اتحادیه اروپا انجام می شود.

بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور 65.5 درصد بزرگسالان کاملا علیه کرونا واکسینه شده‌اند. در این کشور با حدود 10.7 میلیون سکنه بیش از 30.400 مورد مرگ کرونایی در ارتباط با کرونا ثبت شده است.

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه طی 24 ساعت 5,879 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 49 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم طی 24 ساعت 35,623 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 180 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم طی 24 ساعت 3,797 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 52 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم طی 24 ساعت 2,746 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 44 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به‌ حال در فرانسه 6,983,601 نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و 116,420 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون 7,601,487 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 135,983 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به‌ حال 4,653,696 به کرونا مبتلا شده‌اند و 130,603 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به‌ حال 4,946,601 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 86,229 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به‌ حال 4,194,549 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 93,933 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.