اخبار مربوط به سران سیاسی جهان همیشه در صدر عناوین روزنامه ها، مجلات و شبکه‌های خبری است. در این گزارش، درآمد سالانه این افراد را بررسی می‌کنیم.

وقتی به پردرآمدترین افراد جهان فکر می‌کنیم، نخستین اسامی که ممکن است به ذهنمان بیاید، ایلان ماسک، جف بیزوس یا بیل گیتس است، ولی به ندرت پیش می‌آید که برای سران دولت‌ها نیز درآمد بالایی را متصور شویم. برای اینکه از میزان حقوق این افراد مطلع شویم، ۱۰ نفر از پردرآمدترین سران سیاسی را در ادامه فهرست کرده ایم.

۱۰. یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن
درآمد: ۲۵۵ هزار دلار
نخست وزیر ژاپن با درآمد سالانه بیش از ۲۵۰ هزار دلاری خود، از ثروتمندترین سران ژاپنی به حساب می‌آید که رتبه دهم لیست ما را به خود اختصاص داده است.

هنگ کنگ

۹. الکساندر دیکرو، نخست وزیر بلژیک
درآمد: ۲۶۷ هزار دلار
الکساندر دیکرو که پیشتر برای بخش خصوصی کار می‌کرد، به تدریج حرفه پدرش را در پیش گرفت و وارد سیاست شد. او اکنون به عنوان نخست وزیر بلژیک سالانه درآمدی بالغ بر ۲۶۰ هزار دلار را کسب می‌کند.

درآمددر بلژیک

۸. زاویه بتل، نخست وزیر لوکزامبورگ
درآمد: ۲۷۱ هزار دلار
نخست وزیر لوکزامبرگ که در کنار درآمد سالانه خود چندین جت شخصی هم دارد، در جایگاه هشتم ثروتمندترین سران سیاسی دنیا قرار می‌گیرد.

درآمد سران سیاسی

۷. جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزلند
درآمد: ۳۲۴ هزار دلار
آردرن که یکی از ۱۵ زنی است که تصویرش روی جلد مجله ووگ انگلیس رفته است، جز ثروتمندترین زنان سیاستمدار جهان است.

درآمد سیاسی

۶. زباستیان کورتس، صدراعظم اتریش
درآمد: ۳۲۸ هزار دلار
کورتس که حدود شش برابر متوسط حقوق شهروندان اتریشی حقوق می‌گیرد، ششمین سیاستمدار جهان از حیث درآمد سالیانه است.

درآمد سران سیاسی

۵. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان
درآمد: ۳۶۹ هزار دلار
مرکل که اولین صدراعظم زن تاریخ آلمان است و اکنون در پایان چهارمین و آخرین دوره سیاسی خود به سر می‌برد، در کنار درآمد سالانه خود، چندین ایرباس نیز دارد.

مرکل

۴. اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا
درآمد: ۳۹۵ هزار دلار
سی‌امین نخست وزیر استرالیا که شش برابر متوسط دستمزد این کشور دستمزد می‌گیرد، علاوه بر درآمد سالانه از دو اقامتگاه رسمی نخست وزیری نیز برخوردار است.

درآمد سران سیاسی

۳. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا
درآمد: ۴۰۰ هزار دلار
فارغ از مستقلات و دارایی‌های دیگر، بایدن سالانه ۴۰۰ هزار دلار نیز از دولت آمریکا دریافت می‌کند.

بایدن

۲. کری لم، رئیس اجرایی هنگ کنگ
درآمد: ۶۷۲ هزار دلار
شاید کمتر کسی بتواند تصور کند که یک مقام بلندپایه هنگ کنگی درآمدی بیشتر از رئیس جمهور آمریکا داشته باشد، اما این موضوع واقعیت دارد.

درآمد سران سیاسی

۱. لی هسین لونگ، نخست وزیر سنگاپور
درآمد: ۱.۶ میلیون دلار
از حقوق بالای مقام هنگ کنگی که بگذریم به درآمد غیر قابل تصور نخست وزیر سنگاپور می‌رسیم. لی هسین لونگ، نخست وزیر سنگاپور با درآمد سالیانه ۱.۶ میلیون دلاری خود، جایگاه نخست در فهرست ثروتمند‌ترین مقامات سیاسی دنیا را به خود اختصاص داده است.

 

درآمد سران سیاسی دنیا چقدر است؟