گروهی از افسران سرویس اطلاعات عمومی فلسطین وابسته به تشکیلات خودگردان که خود را «مجموعة الشهید جاد تایه – الضباط الأحرار» (گروه شهید جاد تایه-افسران آزاده) نامیده‌اند دست به افشاگری درباره موضوعاتی مهم در رابطه با «ماجد فرج» رئیس دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان معروف به پدرخوانده هماهنگی امنیتی رام‌الله با تل‌آویو زده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، این گروه اعلام کرده، در مورد جنایات ماجد فرج و افشای اقدامات شرم‌آور وی سکوت نخواهد کرد تا مردم فلسطین از آن آگاه شوند و بدانند اکثر افسران دستگاه اطلاعات از این جنایات که به حد خیانت رسیده، راضی نیستند.

در ادامه بیانیه این گروه آمده، دست داشتن ماجد فرج در توطئه علیه اسرای « تونل آزادی » (شش اسیری که از زندان جلبوع فرار کردند)، اردوگاه جنین، رسوایی‌ها جنسی و باج‌خواهی‌های وی، نقش وی در بحران در ترکیه و نیز ترور «نزار بنات» (از منتقدان تشکیلات خودگردان) و دیگر مسایل افشا خواهد شد.

نقش رئیس دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان در بازداشت اسرای فلسطینی

گروه شهید جاد تایه در گزارش امروز (دوشنبه) خود به نقش ماجد فرج در بازداشت دوباره اسرای فراری از جلبوع پرداخت و اعلام کرد، در کمتر از سه ساعت از انجام عمیلات تونل آزادی، فرماندهی شاباک با فرج تماس گرفت و از وی خواست ورود احتمالی اسرا به جنین و نیز تحرکات و تما‌سها با خانواده‌هایشان را زیر نظر و رصد داشته باشد.

بر اساس این گزارش، فرج فورا دستور داد اطراف خانواده‌های این اسرا زیر نظر گرفته شود و همچنین دستوراتی در خصوص شنود برخی از شخصیت‌های نزدیک به اسرا را صادر کرد. همچنین دستگاه‌های تقویت کننده شنود از طریق خودروهای غیرنظامی به جنین فرستاده شد و تا بازداشت این اسرا، در این منطقه بود.

در نهایت سرویس اطلاعات تشکیلات خودگردان به ریاست فرج به اطلاع اسرائیلی‌‌ها می‌رساند که دو نفر از اسرا یعنی «ایهم کممجی و مناضل انفیعات» در جنین هستند. رام‌‌الله مختصات مکانی که اسرا در آن پنهان شده بودند، را به تل‌آویو داد و این دو نفر بار دیگر بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، ماجد فرج حتی از صهیونیست‌ها تقاضای برنامه جاسوسی «پگاسوس» نیز کرده بوده تا با استفاده از آن از خانواده‌های اسرا و گروه‌های مقاومت فلسطینی جاسوسی کند.

شش اسیر فلسطینی پانزدهم شهریور موفق شدند از طریق حفر تونل در زندان فوق امنیتی جلبوع واقع در شمال فلسطین اشغالی، از زندان فرار کنند. رژیم صهیونیستی از همان ساعات اولیه جستجو برای پیدا کردن این اسرا را آغاز کرد و سرانجام هر شش نفر را دوباره بازداشت کرد.