این نگرانی ها در حالی است که آنتونی فاوچی رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که مردم آمریکا  امسال می توانند از تعطیلات خود لذت ببرند.

به گزارش تارنمای هیل، موارد روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا کمتر از ۱۰۰ هزار نفر بوده و بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در این کشور کاملا واکسینه شده اند اما با وجود میلیون ها نفر واکسینه نشده و افزایش موارد ابتلا به کرونا، کارشناسان به افراد آسیب پذیر یا آنهایی که هنوز واکسن کرونای خود را دریافت نکرده اند در خصوص حضور در اجتماعات بزرگ اخطار داده اند.

امبر دسوزا یک اپیدمیولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ گفت که همانطور که وارد فصل تعطیلات می شویم، روند رو به افزایش کرونا نگرانی هایی را ایجاد کرده است. بدون شک به سمت موج جدیدی حرکت می کنیم.

موج جدید کرونا در انتظار آمریکایی ها

با توجه به داده های "نیویورک تایمز" در یک هفته گذشته آمریکا به طور متوسط ۹۵ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است که در مقایسه با دو هفته گذشته،  افزایش ۳۳ درصدی را نشان می دهد.

در دو هفته گذشته ۳۹ ایالت آمریکا شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا بوده اند درحالی که در ایالت های ماساچوست و رود آیلند موارد ابتلا به کرونا دو برابر شده اند.

به صورت روزانه حدود ۴۸ هزار نفر در آمریکا به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان ها بستری می شوند و همچنین روزانه یک هزار و ۱۰۰ نفر جان خود را از دست می دهند.

همچنان حدود ۵۷ میلیون نفر در آمریکا در مقابل ویروس کرونا واکسینه نشده اند که این امر خطر افزایش موارد ابتلا به کرونا در این کشور را افزایش می دهد.

این درحالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا روز جمعه اعلام کرد پیش از آغاز تعطیلات آمریکا، دز سوم واکسن های شرکت های فایزر و مدرنا به همه افراد بزرگسال تزریق می شود.

پس از این تصمیم، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تزریق دز سوم واکسن فایزر را برای همه افراد در گروه سنی بالای ۱۲ سال تایید کرد.

شرکت فایزر هفته پیش از سازمان غذا و داروی آمریکا خواسته بود دز سوم کرونا را برای همه بزرگسالان در آمریکا تایید کند. این شرکت آمریکایی در دفاع از تقاضای خود اعلام کرده بود که تحقیقات بر روی ۱۰ هزار نفر نشان می دهد دز سوم کرونا برای تمام بزرگسالان مفید است.

آمریکا با ۴۸ میلیون ۵۶۵ هزار مورد ثبت شده ابتلا به کرونا و همچنین بیش از ۷۹۳ هزار فوتی ناشی از این بیماری همه گیر، در رده اول جهانی از نظر آمار ابتلا و قربانیان این بیماری قرار دارد.