در ادامه حملات به کاروان‌های لجستیکی ائتلاف آمریکایی ضد داعش در عراق که به صورت هفتگی و روزانه صورت می‌گیرد، یک کاروان لجستیکی دیگر امروز (یکشنبه) برای سومین بار هدف قرار گرفت.

این انفجار در منطقه «النباعی» در استان صلاح‌الدین عراق رخ داد و تلفات جانی در پی نداشت و صرفا به کامیون و تجهیزاتش آسیب وارد کرد.

این سومین انفجاری است که امروز در مسیر کاروان‌های لجستیکی ائتلاف آمریکایی رخ می‌دهد؛ انفجار اول در جاده مابین استان المثنی و ذی قار به هنگام عبور یک کامیون حامل تجهیزات مورد نیاز آمریکایی‌ها رخ داد. در این انفجار آسیب جانی به شخصی وارد نشد. انفجار دوم نیز در منطقه الیوسفیه در استان بغداد رخ داد؛ این انفجار نیز تلفات جانی در پی نداشت.

حمله به کاروان ائتلاف آمریکایی در «صلاح‌الدین» عراق

طبق گزارش رسانه‌های عراقی، حملات علیه کاروان‌های لجستیکی آمریکا پس از آغاز سال جدید میلادی تشدید شده است و پایگاه‌های این کشور در سوریه و عراق روزانه هدف حملات پهپادی و راکتی قرار می‌گیرد.

پس از مصوبه پارلمان عراق درباره خارج کردن نظامیان بیگانه از خاک این کشور و تعلل بغداد در این امر، کاروان‌های لجستیکی ائتلاف آمریکایی به طور هفتگی و گاهی در طول یک روز چند بار هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار می‌گیرند.

کاروان‌های حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکایی مستقر در عراق طی ماه‌های اخیر بارها هدف انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای قرار گرفته است؛ از‌ این‌رو ارتش آمریکا کار انتقال تجهیزات را به شرکت‌های خصوصی عراقی سپرده است.

گروه‌های عراقی تاکید دارند که دولت عراق با عمل به مصوبه پارلمان این کشور، باید نیروهای بیگانه را از عراق اخراج کند.

 پارلمان عراق در دی ماه سال ۹۸ در پی اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نائب‌ رئیس شهید سازمان الحشد الشعبی عراق، طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور را تصویب کرد.