شمار مبتلایان به کرونا در جهان به ۳۱۴ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۷۱۷ نفر، شمار جان باختگان به ۵ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۵۱۵ نفر و شمار بهبودیافتگان به ۲۶۱ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۶۴۷ نفر افزایش یافته است.

۱۰ کشور نخست جهان در ابتلا به ویروس کرونا

بر اساس اعلام سایت ورلد او مترز، تا این لحظه آمریکا همچنان با بیش از ۶۳ میلیون نفر، هند با بیش از ۳۶ میلیون نفر، برزیل با بیش از ۲۲ میلیون نفر، انگلیس با بیش از ۱۴ میلیون نفر، فرانسه با بیش ۱۲ میلیون نفر‌، روسیه و ترکیه با بیش از ۱۰ میلیون نفر و آلمان، ایتالیا و اسپانیا با بیش از ۷ میلیون نفر در صدر جدول بیشترین مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.

https://www.afkarnews.com/

در این جدول شمار کل مبتلایان در ستون «Total Cases»، تعداد کل جان‌باختگان در ستون «Total Deaths» و آمار کل بهبودیافتگان در ستون «Total Recovered» قرار گرفته‌اند.

ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹، برای اولین بار در شهر ووهان در استان هوبی چین مشاهده شد؛ تا اوایل سال ۲۰۲۰، تقریبا اکثر کشور‌های جهان با موارد ابتلا به کرونا در کشور خود مواجه شدند و در نهایت در ۱۱ مارس سال ۲۰۲۰، سازمان جهانی بهداشت همه‌گیر بودن این بیماری را تائید کرد. در ابتدا ادعا شد که این بیماری در آزمایشگاه ساخته شده است، اما بعدا سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد این بیماری منشا حیوانی دارد و ژنوم آن کاملا طبیعی است.