نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان گفت که برخی در لبنان، پروژه هدف قرار دادن مقاومت و در صدر آن، حزب الله را دنبال می‌کنند.

 

قاسم به شبکه خبری المیادین گفت: « سفارت آمریکا قصد داشت از اعتراضات 17 اکتبر برای تحقق اهداف خود استفاده کند».

جرقه اعتراضات مذکور در ۱۷ اکتبر سال گذشته (۲۰۱۹) وقتی زده شد که لبنان بر تماس‌های صوتی اینترنتی مانند تماس از طریق واتساپ مالیات وضع کرد و مردم به وضعیت معیشتی و اقتصادی بشدت معترض شدند.

وی با بیان اینکه انتخابات پارلمانی لبنان در زمان مقرر برگزار خواهد شد و هیچ توجیهی برای تعویق آن وجود ندارد، تصریح کرد: «سفارت آمریکا به این نتیجه رسیده است که انتخابات آینده منجر به تغییر وضع موجود نخواهد شد و چیزی تغییر نخواهد کرد».

معاون دبیر کل حزب الله خاطر نشان کرد، دشمنان حزب الله در سفارت آمریکا گرد هم جمع می‌شوند، دستورات را می‌گیرند تا مقاومت را هدف قرار دهند و برای خلع سلاح آن تلاش کنند.

وی با بیان اینکه تقریبا محال است که گروه مقابل حزب الله، موفق شود اکثریت آراء را در لبنان به دست آورد، تأکید کرد، حزب الله در پی کسب حداکثریت نیست، بلکه «آنچه برای ما مهم است، حضور متوازن است تا بتوانیم اثرگذاری مطلوب را داشته باشیم».

در همین ارتباط، «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی جنبش حزب الله اواخر فروردین ماه گذشته از سیاستهای سفارتخانه‌های عربستان سعودی و آمریکا علیه حزب الله و مداخلات آنان در انتخابات لبنان به شدت انتقاد کرد.

قاووق تأکید کرد: «کسانی که در سال ۱۹۸۲، متحد دشمن اسرائیلی بودند، امروز هم در دست آن داده‌اند و منتظر فرصت هستند تا با حمایت مالی و تشویق سفارتخانه‌ها، از پشت به مقاومت خنجر بزنند».

وی با بیان اینکه این معادله تغییر نکرده است و حزب الله این افراد را می‌شناسد، تصریح کرد: «آنها و اسرائیلی‌ها در یک سنگر قرار دارند و دارای یک هدف هستند. هیچ چیز تغییر نکرده است. آنها از تجربیات خود درس نگرفته‌اند».

این مسئول حزب الله ادامه داد: «برخی از سفرا با نقض آشکار اصول دیپلماتیک و نقض واضح حاکمیت لبنان، مقامات ارشد رسمی را احضار می‌کنند. آنچه باعث تمایز در این انتخابات شده، مداخله بی‌سابقه سفارت‌خانه‌های خارجی است».

قاووق خاطر نشان کرد: «آیا کسی هست که باور کند، انتخابات پارلمانی در لبنان برگزار می‌شود، ولی لیست‌های انتخاباتی تحت حمایت سفارت‌های عربستان و آمریکا را ببینیم و شاهد هماهنگی بین آنان در حمایت از لیست های انتخاباتی باشیم؟».

دشمنان حزب‌الله از سفارت آمریکا دستور می‌گیرند

قاووق با بیان اینکه هدف این افراد و سفارتخانه‌ها، مقابله با مقاومت و تشویق درگیری‌های داخلی است، افزود: «بزرگترین دروغ در انتخابات کنونی، این است که عربستان با همه لبنانی‌ها یکسان برخورد می‌ند و سفارت آمریکا نیز در انتخابات دخالت نمی‌کند. در حال حاضر، مقاصد و اقدامات آشکار شده است».

این مسئول حزب الله با تأکید بر اینکه «آنها می خواهند کشور را وارد فتنه، افزایش شکاف و اختلافات داخلی کنند»،  تصریح کرد: «ما انتخابات را برای نجات کشور می‌خواهیم، ولی آنان، آن را راهی برای مقابله با مقاومت می‌دانند که به معنای کشاندن کشور به فتنه است».

 

سایر رسانه‌ها