«جیمز تایسلت» مدیرعامل شرکت «لاکهید مارتین» اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تولید سامانه‌های موشکی ضد تانک جاولین خود را حتی بدون نیاز به دستور پنتاگون افزایش دهد.

به گزارش اسپوتنیک، تایسلت درباره افزایش تولید این سامانه‌ها به حضار شورای آتلانتیک گفت: «ما پیش از نیاز پیش می‌رویم. ما قصد داریم روی این سامانه‌ها سرمایه‌گذاری کنیم. جاولین جان‌ها را نجات می‌دهد و برگ برنده اوکراینی‌ها در این جنگ خواهند بود.»

مدیرعامل شرکت لاکهید مارتین ادامه داد که این شرکت در حال بررسی حمایت مالی تأمین‌کنندگان قطعات برای این سامانه‌های ضد تانک است تا تولید خود را به سرعت گسترش دهند و از کاستی‌های موجود در زنجیره تأمین جلوگیری کنند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا هفته آینده از یک مرکز تولید تسلیحات لاکهید مارتین در ایالت آلاباما بازدید خواهد کرد. در این مرکز سامانه‌های ضد تانک جاولین تولید می‌شوند. با شروع درگیری‌ها در اوکراین، دولت بایدن از این سلاح برای کمک به مقابله با روسیه در اوکراین استفاده کرده است.

پنتاگون در بیانیه‌ای در ۲۲ آوریل (۲ اردیبهشت) اعلام کرد که دولت بایدن تاکنون ۳.۴ میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است. تا این لحظه بیش از  ۵ هزار و ۵۰۰ سامانه ضد تانک به اوکراین ارسال شده است.

افزایش تولید کارخانه اسلحه‌سازی آمریکا برای صادرات بیشتر به اوکراین

لاکهید مارتین، شرکت صنایع هوافضایی، تجهیزات نظامی و امنیت اطلاعات آمریکایی است که در سال ۱۹۹۵ از به‌هم پیوستن شرکت‌های لاکهید و مارتین مریتا به وجود آمد. این شرکت بزرگترین پیمانکار صنایع جنگ‌افزاری جهان به‌شمار می‌آید و در سال مالی ۲۰۰۹ بالغ بر ۷۴٪ از درآمد‌های این شرکت، از محل فروش تجهیزات نظامی حاصل شده‌است.