جنبش حماس در بیانیه‌ای که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت مسئولیت کامل عملیات سلفیت را که بامداد جمعه به انجام رسید به عهده گرفت و تاکید کرد این اقدام در چارچوب سلسله واکنش‌های گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی این جنبش علیه هتک حرمت مسجد الاقصی محسوب می‌شود.

در بخشی از این بیانیه آمده است، به یاری خداوند، گردان‌های عز الدین قسام مسئولیت کامل خود را در انجام عملیات قهرمانانه سلفیت که شامگاه جمعه 29 آوریل در (شهرکی) که ارئیل نام گرفته و بخشی از سرزمین غصب شده فلسطین است، به عهده می‌گیرد.

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است، گردان‌های قسام مسئولیت این عملیات قهرمانانه را که منجر به سردرگمی نهادهای دشمن شد، اعلام می‌دارد و تاکید می‌کند به مجاهدین خود فرزندان قسام در کرانه باختری افتخار می‌کند کسانی که سیف القدس را در کنار دیگر مبارزن ملت فلسطین در تمامی این سرزمین اشغالی آخته نگه داشته‌اند.

گفتنی است عملیات شهرک آرئیل که به هلاکت یک نظامی محافظ این شهرک اشغالی منتهی شد تقریباً چهارمین عملیات ضدصهیونیستی از این نوع طی حدود 40 روز اخیر بود.

حماس مسئول عملیات «سلفیت»

در این عملیات یکی از نگهبانان شهرک بزرگ «آرئیل» در نزدیکی استان «سلفیت» واقع در شمال کرانه باختری است به ضرب گلوله دو تن از فلسطینیان به هلاکت رسید.

برخی منابع خبری رژیم صهیونیستی اعلام کردند که یک صهیونیست دیگر نیز در این عملیات مبارزان فلسطینی زخمی‌شده و راهی بیمارستان شده است.

رسانه‌های صهیونیست در این رابطه اعلام کرده بودند دو رزمنده مسلح مقاومت با استفاده از تفنگ کارلو به سمت نگهبان شهرک آرئیل در جنوب نابلس تیراندازی کرده‌ و متواری شدند.

چند روز بعد نیز ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل در بیانیه خود ادعا کرده در عملیاتی در روستای قراوه بنی‌حسان واقع در کرانه باختری، علاوه بر بازداشت این دو (مبارز فلسطینی)، شماری از دوستان و نزدیکان آنها را هم دستگیر کرده و همچنین اسلحه و خودروی به‌کاررفته در عملیات شهرک آرئیل را مصادره کرده است.