وزارت خارجه ژاپن امروز سه شنبه جدیدترین فهرست تحریم های اعمال شده علیه روسیه را با هدف مجازات مسکو به دلیل جنگ در اوکراین منتشر کرد.

این اقدامات، تحریم‌های اعمال‌شده قبلی را گسترش داده و دو بانک روسی با نام های بانک کشاورزی روسیه و بانک اعتباری مسکو و همچنین بانک توسعه جمهوری بلاروس را شامل می‌شود. همچنین این اقدام موجب ممنوعیت صادرات تحمیلی برای پوشش کالاهای بیشتر خواهد شد.

ژاپن همچنین تحریم هایی علیه بلاروس اعمال خواهد کرد.

روز گذشته، یک قاضی فدرال در نیویورک حکمی را صادر کرد که به موجب آن وزارت دادگستری اجازه توقیف ۲ جت متعلق به «رومن آبراموویچ» الیگارش روسی و مالک سابق باشگاه چلسی را دارد.

به نوشته سی‌ان‌بی‌سی، این تلاش برای توقیف اموال، تازه‌ترین مورد از مجموعه تحریم‌ها و حملات اقتصادی دولت آمریکا و سایر کشور‌های غربی علیه میلیاردر‌های روسی در پاسخ به حمله این کشور به اوکراین است.

بر اساس اسناد ثبت شده در دادگاه منطقه ای‌آمریکا در منهتن، نیویورک، جت‌های متعلق به آبراموویچ، یک «بوئینگ ۷۸۷-۸ دریم لاینر» و یک «گلف استریم G۶۵۰ER» هستند.

از سوی دیگر وزارت خارجه روسیه اعلام کرد نام ۶۱ شهروند دیگر آمریکایی، از جمله وزیر خزانه داری و وزیر انرژی این کشور را در فهرست افرادی که سفرشان به روسیه منع شده است، اضافه می‌کند.

همچنین در ماه مه، پس از اینکه برلین به دلیل تهاجم حمله روسیه به اوکراین، شرکت گازپروم را تحت مدیریت امینی قرار داد، روسیه هم تصمیم گرفت تامین انرژی «گازپروم جرمانیا» را که زیرمجموعه آلمانی گازپروم بود متوقف کند.

ژاپن بانک‌های روسیه و بلاروس را تحریم کرد

نشریه آلمانی «ولت ام سونتاگ» هم در گزارشی اعلام کرد تحریم روسیه علیه شرکت‌های آلمانی و همچنین به موجب آن جایگزین کردن انرژی وگاز، برای آلمان در عرض یک سال بیش از ۵ میلیارد یورو هزینه و ضرر خواهد داشت.