کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد تندرو‌های اوکراینی از گلوله‌های خوشه‌ای فرانسوی که استفاده از آن‌ها ممنوع است و نیز سلاح‌های سنگین ناتو برای حمله به دونتسک، استفاده می‌کنند.

این کمیته اعلام کرد حملات با استفاده از موشک انداز‌ها و توپخانه دوربرد که اوکراین از کشور‌های عضو ناتو دریافت کرده است انجام می‌شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیاالیوم، کمیته تحقیقات روسیه افزود نظامیان غربی، استفاده از گلوله‌های خوشه‌ای ساخت فرانسه را که استفاده از آن‌ها ممنوعیت بین المللی دارد، به نیرو‌های اوکراینی آموزش داده اند.

این کمیته کشور‌های غربی را به سبب نادیده گرفتن حملات عمدی نظام کی‌یف علیه غیرنظامیان و نیز بی توجهی به تحریف حقایق و شواهد محکوم کرد.

رئیس این کمیته از واحد‌های تحقیق خواست درباره گلوله باران مناطق مسکونی دونتسک تحقیق کنند.

در چهارمین ماه از حمله روسیه به اوکراین ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین با امضای فرمانی تحریم‌هایی را علیه مقامات بلند پایه روسیه از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعمال کرد.

استفاده نیرو‌های اوکراینی از سلاح‌های ممنوعه

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بیست و چهارم فوریه در واکنش به درخواست کمک در جمهوری‌های دونباس، یک عملیات ویژه نظامی را اعلام کرد. پوتین تاکید کرد مسکو برنامه‌ای برای اشغال اراضی اوکراین ندارد و در صدد غیرنظامی کردن و نازی زدایی در این کشور است.