«هشام الدین حسین» وزیر دفاع مالزی روز گذشته (شنبه) سفری به عربستان داشته و با « محمد بن سلمان » ولی‌عهد سعودی این کشور دیدار کرده است؛ دیداری که منجر به توافقاتی دوجانبه است.

طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی»، کشورهای عربستان و مالزی بعد از این دیدار توافق کرده‌اند تا روابط دفاعی خود را ارتقا و آن‌ها را به سطحی بالاتر افزایش دهند.

هشام‌الدین حسین در بیانیه‌ای که خبرگزاری دولت مالزی آن را منتشر کرده، نوشته است که روز شنبه و در جریان مذاکرات مفیدی که با همتای سعودی خود در عربستان داشته، به توافق رسیده‌اند که روابط دفاعی را تا بالاترین سطوح ارتقا دهند.

وزیر دفاع مالزی درباره گفت‌وگوهای خود با همتای سعودی‌اش اذعان کرد که این مذاکرات، روی سه محور اصلی تمرکز کرده است؛ تجربیات نظامی، مهارت‌های پزشکی و اطلاعات نظامی.

وی خاطرنشان کرد که یک کارگروه بین مدیران کل صنایع نظامی عربستان و اداره صنایع دفاعی وزارت دفاع با صندوق نیروهای مسلح مالزی تشکیل خواهد شد که هدف از آن تبادل دانش و مشارکت‌های احتمالی آینده در حوزه دفاعی بین دو ریاض-کوالالامپور خواهد بود.

توافق دفاعی عربستان سعودی با مالزی

وزیر دفاع مالزی سفر خود به عربستان سعودی را از ۱۳ ژوئن آغاز کرده بود و بعد از دیدار با سران ریاض، در روز جمعه آن را به پایان رساند.