روزنامه واشنگتن تایمز با اشاره به این نظرسنجی، نوشت: اکثریت رای دهندگان آمریکایی شرکت کننده در نظرسنجی «راسموسن ریپورتس» گفته اند که بایدن احتمالا در این معاملات تجاری ، به ویژه دستکم در یک مورد از آنها در همکاری با یک شرکت  تجاری در سرزمین اصلی چین، دخیل بوده است.

با این حال، یک سوم از رای دهندگان فکر نمی کنند که ممکن است بایدن در معاملات تجاری هانتر بایدن مشورت کرده باشد.

رای دهندگان شرکت کننده در این نظرسنجی گفتند: موضوع لپ تاپ هانتر بایدن که پرده از معاملات تجاری خارجی او برداشت، همچنان موضوع مهمی است.

بسیاری از رای دهندگان آمریکایی (۴۸ درصد)  فکر می کنند اگر موضوع لپ تاپ پسر بایدن در زمان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ فاش می شد می توانست در نتیجه انتخابات تاثیر داشته باشد. ۴۶ درصد از رای دهندگان آمریکایی اما مخالف این نظر هستند.

مساله معاملات تجاری پسر بایدن و سایر اعضای خانواده اش در زمانی که او در دولت باراک اوباما معاون رئیس جمهوری بود همچنان مساله ای مهم از نظر رای دهندگان آمریکایی است.

ایمیل‌هایی که به تازگی از رایانه شخصی هانتر بایدن فاش شده است، نشان می‌دهد که او به یکی از شرکای تجاری اش گفته «خوشحال» خواهد شد که همکارانشان را به یکی از مقام های حزب کمونیست چین معرفی کند که او در سال ۲۰۱۳ در سفری با پدرش به عنوان معاون رئیس‌جمهور، در پکن ملاقات کرده است.

بسیاری از رسانه های خبری در مورد لپ تاپی که در اکتبر ۲۰۲۰ پس از رها شدن در یک تعمیرگاه در ایالت دلاوِر آمریکا کشف شد، گزارشی ندادند. سازمان‌های خبری، پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی و کارشناسان متحد دموکرات‌ها به این نگرانی اشاره کردند که این لپ‌تاپ می‌تواند حاوی اطلاعات غلط از سوی روسیه و تلاش دیگری برای مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باشد.

اما محتویات این  لپ‌تاپ، که شامل شواهدی از چگونگی تلاش هانتر بایدن برای استفاده از روابط خانوادگی خود برای افزایش معاملات تجاری در خارج از کشور بوده است، در نهایت توسط روزنامه نیویورک تایمز تایید شد.

نتایج نظرسنجی راسموسن که با حاشیه خطای ۳ درصد که در بازه زمانی بین ۳۱ آگوست تا اول سپتامبر (۱۰-۹ شهریور) بین ۱۰۰۰ رای دهنده احتمالی آمریکایی انجام شد، درحالی منتشر شده که پلیس فدرال آمریکا  (اف بی آی) با افزایش بی سابقه اتهامات سیاسی شدن مواجه است.

پنهان کاری بایدن درمورد معاملات تجاری پسرش، سوژه داغ انتخاباتی

این اتهامات به یورش پلیس  فدرال  به اقامتگاه و دفتر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور پیشین در تفریحگاه خصوصی اش در مارآلاگو در فلوریدا تعمیم یافته است. این اولین بار بود که مجریان قانون فدرال منزل  رئیس جمهور سابق آمریکا را تفتیش کردند.

افشاگران لپ تاپ هانتر بایدن می گویند بازرسان فدرال مخصوصا در تحقیقات مربوط به پسر رئیس جمهور تا پس از انتخابات ۲۰۲۰ تعلل کرده اند. جمهوری خواهان قول داده اند در صورت به دست آوردن کنترل کنگره در انتخابات پیش رو، درباره این اتهامات تحقیق کنند.

موضوع این لپ‌تاپ که حاوی ایمیل‌ها، پیام‌های متنی، عکس‌ها و سایر مطالب مرتبط با معاملات تجاری هانتر بایدن است، ابتدا توسط جامعه اطلاعاتی و بسیاری از رسانه‌ها به عنوان تلاش برای اشاعه اطلاعات غلط از سوی  روسیه رد شد.

هانتر بایدن هرگونه تخلفی را رد کرده است و کاخ سفید این تصور را که بایدن در مورد معاملات تجاری خارجی با پسرش مشورت کرده، رد کرده است.

با این حال، هانتر بایدن و ماجرای لپ‌تاپ او همچنان عامل نگرانی دولت بایدن به ویژه در آستانه انتخابات میان دوره ای کنگره است.

اولین بار روزنامه آمریکایی نیویورک پست قبل از انتخابات ۲۰۲۰ درباره وجود این لپ تاپ گزارش داد اما این گزارش به طور گسترده ای به عنوان انتشار اطلاعات غلط از سوی روسیه مورد تمسخر قرار گرفت. اما طیف گسترده ای از رسانه های آمریکایی درباره رسوایی مربوط به این لپ تاپ گزارش هایی را منتشر کردند.