خداروشکر که دشمن اسرائیلی ما احمق است و نابود خواهد شد

سخنرانی « سید حسن نصرالله » دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان به مناسبت «روز شهید» در منطقه «البقاع» با تاکید بر جایگاه شهدا و خانواده‌های آنان آغاز شد.

طبق گزارش پایگاه خبری «العهد الاخباری»، سیدحسن نصرالله درباره روز شهید گفت: به مناسبت می‌گویم که روز شهید، روزی است که امیر شهادت‌طلبان به ساختمان فرمانداری نظامی اسرائیل در صور یورش برد و آن را به کلی ویران کرد و در کمتر از یک دقیقه بیش از ۱۰۰ نظامی و افسر اسرائیلی را به شهادت رساند. دشمن از این عملیات شوکه شد و امیدها و آرزوهایش برای ورود به لبنان در دوران اسرائیلی بر باد رفت و این جریان اولین روند آزادسازی را ایجاد کرد و پس از آن دشمن به فکر عقب‌نشینی افتاد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره جایگاه شهدای حزب‌الله و خانواده‌هایشان تصریح کرد: شهدای ما با روحیه، مقاومت و تربیت تمام کارها و اهداف خود را در دوره جوانی رها کردند و به جبهه‌های درگیری پیوستند. خانواده‌های این شهدا، اجر معنوی خود را آن‌جا کسب کردند که جوانان خود را تشویق کردند و پس از شهادتشان صبر به خرج کردند. خانواده‌های شهدا، از پدر و مادر گرفته تا خواهر و برادر و همسر همه ایستادند و وصیت شهدا را که همانا ادامه مسیر تا پیروزی و تحقق اهداف بود، اجرا کردند.

سیدحسن درباره بهای خون پهدای حزب‌الله افزود: ما و خانواده‌های شهدا باید بدانیم؛ حالا به خوبی بهای جانفشانی و جهاد شهدایمان را می‌دانیم و در این مسیر می‌مانیم. اولین مرحله شهادت، جهاد و مبارزه بود که ما قدردان این جهاد و جانفشانی شهدا برای کرامت، آزادی، سرزمین‌مان هستیم. مرحله دوم خود شهادت بود و خونی که فدا شد؛ ما قیمت و بهای این شهادت را می‌دانیم. خونی از شهدا که لبنان را به این‌جا رساند.

دبیرکل جنبش حزب‌الله در ادامه خطاب به خانواده‌های شهدای مفقودالاثر گفت: ما احساس این خانواده‌ها را درک می‌کنیم و می‌دانیم که خانواده‌های شهدا چگونه منتظر بازگشت شهدای خود هستند. من به همراه تمام همراهانم به این خانواده‌ها تاکید می‌کنم که شبانه‌روز در حال پیگیری بازگشت پیکرهای مطهر این شهدا هستیم. ما ملت رها کردن شهدایمان نیستیم؛ پیکر تمام شهدایمان را بازمی‌گردانیم.

سیدحسن نصرالله درباره هدف قرارگرفتن نسل سوم کشورهای ما در برنامه‌های دشمنان خاطرنشان کرد: دشمن و در راس آن آمریکا به دنبال گسترش فرهنگ‌های نامناسب و فرهنگ بی‌تفاوتی بودند. با تمام تلاش‌های دشمن در فضای مجازی، باید بگویم دشمن در خارج کردن جوانان و فرزندان ما از مسیر درست مقاومت شکست خورد. جوانان ما حالا حتی در رفتن به جبهه‌های جنگ با هم رقابت می‌کنند و همچنان پرچم مقاومت را بالا نگه داشته‌اند.

وی در ادامه تاکید کرد: نسل سوم ما دشمن را شوکه کرد؛ دشمن ما که روی خستگی مردم‌مام حساب کرده بود. اما جوانان شهادت‌طلب لبنانی و فلسطینی و یمنی نشان دادند که این حساب‌ها شکست خورده است. به دشمن آمریکایی و اشغالگر هشدار می دهم که روی این نسل حساب باز نکنید؛ ما این نسل مومن و قوی را به شما و فضای مجازی پر از فسادتان نخواهیم داد و تنها نخواهیم گذاشت.

دبیرکل جنبش حزب‌الله درباره انتخابات رژیم صهیونیستی گفت: تمام دولت‌ها و کابینه‌های اسرائیلی، تروریستی و فسادآمیز بودند. این کابینه‌ها هیچ تفاوتی با هم ندارند و همه افراط‌گرا هستند. آن ها دشمنانی احمق هستند و ما خدا را شکر می‌کنیم که دشمن ما احمق است؛ این موضوع به نابودی هر چه زودترش کمک خواهد کرد.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد: برای ما لبنانی‌ها تنها نگاه خداوند و معادلات قدرت مهم است. در مقابل هر کابینه‌ای از اسرائیل که باشیم، چه افراطی و چه معتدل، چه چپ و چه راست، با قدرت و عناصر آن برخورد خواهیم کرد. درباره توافق ترسیم مرزهای دریایی هم همین است؛ ما تنها بر قدرت خود در مواجهه با تل‌آویو اتکا داریم.

دبیرکل جنبش حزب‌الله در ادامه با واگذارکردن مسئولیت رژیم صهیونیستی به آمریکا در منطقه گفت: شیطان بزرگ چه لباس آبی تن کند و چه آبی، همان شیطان است؛ با همان جوهره و اهداف شیطانی. انتخابات آمریکا هیچ تغییری در سیاست‌های منطقه‌ای واشنگتن ایجاد نخواهد کرد؛ دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان یکسان هستند.