پاپ فرانسیس خواستار آتش‌بس در اوکراین شد

خبرگزاری رویترز ضمن انتشار خبر محکومیت حملات از سوی رهبر کاتولیک های جهان نوشت: پاپ فرانسیس همزمان با تحقیقات کشورهای متحد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درباره گزارش های تایید نشده درمورد حملات موشکی در مرز روسیه این اظهارات را  مطرح کرد و از خدا خواست هر چه زودتر به پایان یافتن این درگیری کمک کند.

این تحقیقات درباره انفجار در روستای لهستانی در نزدیکی مرز با اوکراین است که ابتدا برخی گمانه زنی ها نشان می داد در نتیجه حملات موشکی روسیه به وقوع پیوسته است ولی ساعاتی بعد اعلام شد که موشک سقوط کرده در لهستان اوکراینی بوده است.

پاپ فرانسیس به این حادثه اشاره ای نکرد.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود: نیروهای ما هیچ حمله ای به مواضع همجوار با مرز اوکراین و لهستان انجام نداده اند.

آندری دودا، رئیس جمهور لهستان در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که مقام های کشورش اطلاعات دقیقی در مورد این که چه کشوری موشکی را که در شرق این جمهوری سقوط کرد، ندارد. این حادثه به جان باختن دو نفر منجر شد.

وی گمانه زنی کرد که احتمالا موشک مزبور ساخت روسیه باشد.

پاپ فرانسیس خواستار آتش‌بس در اوکراین شد

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از سه مقام آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، نوشته بود که برآوردهای اولیه نشان می دهد موشک پدافند هوایی اوکراین در خاک لهستان سقوط کرده است.

 منابع آگاه در ناتو به تازگی خبر دادند که اوکراینی بودن موشک اصابت شده در خاک لهستان به تائید رئیس جمهوری آمریکا و اطلاع کشورهای غربی رسیده است.