نگاه روسیه به توسعه همکاری‌های هسته‌ای با آمریکای لاتین

«ایوان دیبوف» رئیس مرکز منطقه ای شرکت روس اتم در آمریکای لاتین روز گذشته گفت که شرکت متبوعش برنامه های مهمی برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین دارد.

وی گفت: ما بسیار خرسندیم که هیات‌های بسیار مهمی از کشورهای آمریکای لاتین امسال به رویداد اتم اکسپو ۲۰۲۲ آمدند. در این همایش هیات هایی از برزیل، مکزیک، بولیوی، نیکاراگوئه، کوبا، آرژانتین و کشورهایی که ما برنامه های جدی برای توسعه همکاری با آنها داریم، حضور دارند. در هیات برزیلی نمایندگانی از یک شرکت دولتی وابسته به وزارت انرژی فعال در زمینه استخراج و غنی سازی اورانیوم و تولید سوخت هسته ای هستند.

نگاه روسیه به توسعه همکاری‌های هسته‌ای با آمریکای لاتین

رویداد بین المللی اتم اکسپو ۲۰۲۲ رویدادی مهم در صنعت جهانی هسته ای است و با حضور کارشناسان برجسته صنعت هسته ای از بیش از ۵۰ کشور جهان برگزار می شود. موضوع اصلی این رویداد "بهار هسته ای؛ ایجاد آینده ای پایدار" است. این مجمع که در تاریخ ۲۱ تا ۲۲ نوامبر در سوچی برگزار می شود، نقش دستور کار آب و هوای هسته ای و سهم فناوری های اتمی در دستیابی به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. این همایش از سال ۲۰۰۹ هر ساله برگزار می شود. خواهد داد.