جنایت وحشیانه آمریکا در فرودگاه بین‌المللی بغداد خطایی نابخشودنی است

« سید عمار الحکیم »، رهبر جریان حکمت ملی عراق، امروز (جمعه)، در مراسم بزرگداشت شهیدان سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس نایب رئیس شهید سازمان الحشدالشعبی عراق که از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد برگزار شد، شرکت کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در این مراسم گفت: «سخن از مقام شهدا و جایگاه آن‌ها و عمق ارتباط روحی با آن‌ها و مسیر روشنگرشان سخت است؛ اما وفاداری ما به آن‌ها و اصولشان، بر ما واجب می‌کند فداکاری‌ها و قهرمانی‌های نورانی آن‌ها را برای پاکی جانمان و جاودانه کردن یاد آن‌ها و همچنین بزرگداشت مسیر و تعهد به اصولشان، به یاد آوریم تا این گونه این میراث بزرگ را حفظ نماییم و با آنچه در توان داریم برای حفظ میهن، ارزش‌ها و اصول ثابت و اصیلمان تلاش کنیم.»

وی در ادامه اضافه کرد که فرماندهان نصر خلاصه‌ای از تجارب و قهرمانی‌ها در مبارزه تاریخی عراق و نشان افتخاری در جبهه نورانی علیه جبهه تاریک تروریسم هستند.

سید عمار الحکیم اظهار داشت که شهیدان المهندس و سلیمانی پایبندی و اطاعت کامل از مقام مرجعیت عالی دینی آیت الله سیستانی داشتند؛ ایشان که آن ابتکار بزرگ فوری و فداکاری جان‌ها در دفاع از میهن و مقدسات را فتوا دادند، شهیدان المهندس و سلیمانی از نخستین شهدایی بودند که صفوف مؤمنان داوطلب در جبهه‌های دفاع کفائی را برای از بین بردن گروه‌های متوحش، کوردل و عقب مانده داعشی ساماندهی کردند.

وی همچنین بیان کرد که این دو شهید بزرگوار در صف اول رهبری نبرد با داعش بودند و شایسته عنوان فرماندهان پیروزی هستند، این شجاعت بهایی والاتر از توفیق شهادت که روزی نصیب دو شهید بزرگوار شد، نداشت.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین گفت که به برکت فتوای مرجعیت عالی، فرماندهان نصر، مکتب بزرگی ایجاد کردند که مسئولیت تربیت نسلی از فرماندهان ملی معتقد و مومن در سازمان مبارک و مستحکم تحت عنوان سازمان الحشد الشعبی را برعهده بگیرد؛ سازمانی که با خون علما و شهدا و جوانان غیور میهن مقدس شده تا ذخیره ای برای این خاک مقدس و این ملت قهرمان و یاور و چراغی برای پایداری و شجاعت ملت باشد.

حکیم ادامه داد که ما باید میراث‌داران وفادار در حفظ این سازمان باشیم و وفادار و قدردان این فداکاری‌های تاریخی بزرگ بمانیم؛ سازمانی که برای آن و جایگاه و قدسیت آن و اصولی که برای آن تاسیس شده، فداکاری‌ها شده است.

وی با بیان اینکه مبارزه با شرورترین قدرت در قرن گذشته که از ۷۰ کشور مختلف به عراق آمده بودند، امر و مأموریتی آسان نبود، گفت که فرماندهان نصر و همه شهدا و کسانی که جان خود را فدا کردند، با نیروی تروریستی کوچک یا داخلی محدود مبارزه نکردند، بلکه به نیابت از منطقه و جهانی مبارزه کردند که توسط این سرطان متوحش در معرض تهدید بود. در نهایت بر آن پیروز شدند و بشریت را از آن مجرمان و نیروی آن‌ها که انسان و طبیعت را از بین می‌برد، نجات دادند.

حکیم تأکید کرد: «ما معتقدیم جنایت وحشیانه‌ای که در حق فرماندهان نصر در فرودگاه بین‌المللی بغداد رخ داد، خطا و اشتباه آمریکا در حق عراقی ها و میهمانان آن‌ها پس از این همه فداکاری، قهرمانی و پیروزی بود که اشتباهی نابخشودنی است.»

وی افزود که کسانی که این تصمیم تأسف‌بار را اتخاذ کردند، می‌بایست پخته‌تر و با درک و تعقل بیشتری نسبت به این پرونده حساس عمل می‌کردند. رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه بیان کرد که ما همواره خواستار حل اختلافات از طریق گفت‌وگو و تفاهم بودیم نه به روش تسویه‌حساب و حملات وحشیانه و ترور.

سید عمار الحکیم گفت که خون‌ریزی و استفاده از خشونت تنها کینه برای کشورها به همراه خواهد داشت و قهرمانی‌های درخشانی که فرماندهان نصر در مبارزه با تروریسم از خود نشان دادند، شایسته آن بود که دیگران را از هدف قرار دادن و حذفشان به این شیوه وحشیانه باز دارد و شهادت فرماندهان پیروزی منجر به تقویت تروریسم و نه از بین رفتن آن شد.

او همچنین از دولت آمریکا خواست در سیاست‌های خود در سیاه‌نمایی رسانه‌ای متعمدانه در قبال فرماندهان نصر در جایگاه‌های بین‌المللی بازنگری کند و محدودیت و ممنوعیت تصاویر و قهرمانی‌های این فرماندهان را برای بزرگداشت یاد آن‌ها و اقدام نیکی که برای میهنشان و جهان در جبهه‌های مبارزه با نیروهای تروریسم و کوردل انجام دادند، بردارد.

وی ابراز امیدواری کرد که خون پاک این شهدا، پشتیبان حقیقی برای تثبیت ارزش‌های والایی باشد که خود را فدای آن کردند تا عراق امن، با ثبات، مستقل و شکوفا باشد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که باید همواره موضع تاریخی شرافتمندانه جمهوری اسلامی با رهبری رشیدش امام خامنه ای در پیروزی ملت عراق و ایستادگی در کنار آنها و پشتیبانی آنها در مبارزه زودهنگام با تروریسم داعشی را به یاد آوریم