رونمایی اسرائیل از سامانه پدافندی ضد پهپاد «گنبد پهپاد»

 شرکت صهیونیستی "رافائل" تولید کننده تجهیزات نظامی که سامانه دفاع موشکی " گنبد آهنین " را برای اسرائیل طراحی و ساخته است، از قابلیت‌های جدید و پیشرفته‌ای در سامانه «گنبد رهگیری بالگردها» رونمایی کرد که با استفاده از روش‌هایی از جمله پرتو لیزر، بالگردها و پهپادها را در فاصله بیش از ۵۰ کیلومتری شناسایی و رهگیری می‌کند.

طبق این گزارش، این سیستم که "Drone Dome" (گنبد پهپاد) نام گذاری شده است، به واحدهای مانور اجازه می‌دهد تا تهدیدات هوایی را شناسایی کرده و آن‌ها را مدت‌ها قبل از اینکه به خطر تبدیل شوند، خنثی کنند، هم‌چنین این سیستم امکان محافظت از پایگاه‌های نظامی، مناطق تجمع نیروها و  استراتژیک مانند فرودگاه‌ها را فراهم می‌کند.

وب سایت اسرائیلی "ماکو" در این باره گزارش داد که هرچه مسافت شناسایی بیشتر باشد، این سیستم به خوبی برای تهدید آماده می‌شود و به آن پاسخ می‌دهد، به ویژه اینکه می‌تواند بالگرد یا پهپاد را از فاصله ۵۰ کیلومتری خنثی کند.

طبق این گزارش، این سامانه از یک پست فرماندهی کنترل می‌شود و می‌تواند در یک سایت زمینی که نیروی نظامی در آن قرار دارد یا روی وسایل نقلیه و حتی روی کشتی‌ها نصب شود.

رونمایی اسرائیل از سامانه پدافندی ضد پهپاد «گنبد پهپاد»

شرکت «رافائل» در این باره اعلام کرد: قابلیت‌های جدید این سامانه شامل تکنیک‌های مختلف پارازیت است که به آن اجازه می‌دهد در برابر حملات از فواصل و ارتفاع‌های مختلف محافظت کامل کند و سامانه آماده استفاده و به کارگیری عملیاتی است.

انتهای پیام