موشه یعلون به نتانیاهو اعلام جنگ کرد

  موشه یعلون وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی که در تظاهرات اعتراضی عصر شنبه در تل‌آویو حاضر شده بود، کابینه بنیامین نتانیاهو را کابینه "دیکتاتورهای جنایتکار" خطاب کرد و با لفاظی علیه مصر و سوریه درباره جنگ شش روزه بین کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی گفت: همانطور که جلوی مصر و سوریه ایستادیم جلوی نتانیاهو هم خواهیم ایستاد تا مانع ویرانی اسرائیل شویم.

او تصریح کرد: وقتی قرار است نخست وزیر قضات دیوان عالی را تعیین کند نام دیگری جز دیکتاتوری نمی توان بر کابینه وی نهاد.

این مقام اسبق رژیم صهیونیستی، درخواست ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی این رژیم از پلیس برای برخورد با تظاهرکنندگان و طرح کابینه برای افزایش کنترل روی دستگاه قضائی را مصداق دیکتاتوری کابینه نتانیاهو ارزیابی کرد.

یعلون با یادآوری شماره استخدامی خود در نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی تصریح کرد: «جنگیدن» با دیکتاتوری مهم تر از هر جنگ دیگری است.

وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی در اشاره به نگرانی سران این رژیم از آینده آن گفت: همه ما برای این مبارزه داوطلب شده ایم چون آینده اسرائیل برای ما مهم است.

عصر شنبه، حدود ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان سرزمین های اشغالی در اعتراض به سیاست‌های کابینه نتانیاهو در شهرهای اشغالی قدس، حیفا و تل‌آویو به خیابان آمدند.

موشه یعلون به نتانیاهو اعلام جنگ کرد

هفته گذشته نیز حدود ۸۰ هزار نفر در تظاهراتی بی‌سابقه علیه دولت افراطی نتانیاهو و تصمیمات آن به خیابان‌ها آمدند.

تلاش کابینه نتانیاهو برای تغییر و اصلاح قوانین قضایی، صدای صهیونیست‌ها را درآورده است، این در حالی است که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خود با سه پرونده فساد و رشوه خواری در دادگاه این رژیم روبه رو است.

از سوی دیگر، تحلیلگران سیاسی معتقدند که حضور راست افراطی و احزاب دینی صهیونیستی و حریدی در قدرت از یک سو موجب تشدید بحران و شکاف‌های داخلی می‌شود و ائتلاف حاکم به ریاست نتانیاهو رویکرد و سیاست‌های بسیار افراطی و فاشیستی را علیه فلسطینی‌ها در داخل سرزمین‌های اشغالی و در کرانه باختری و قدس و نوار غزه در پیش می‌گیرد و از سوی دیگر به افزایش تنش‌ها در منطقه منجر می‌شود.