مدودوف: روسیه به اندازه کافی مهمات برای جنگ دارد

معاون شورای امنیت روسیه روز سه‌شنبه به ادعاهای غرب مبنی بر کمبود موشک و توپخانه پاسخ داد و گفت که ذخایر تسلیحاتی روسیه برای ادامه جنگ در اوکراین به اندازه کافی است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، «دیمیتری مدودوف» معاون شورای امنیت روسیه در جریان بازدید از یک کارخانه اسلحه سازی گفت، مخالفان روسیه اظهاراتی بیان  می‌کنند که روسیه این یا آن را ندارد. من می خواهم آنها را ناامید کنم و بگویم روسیه به اندازه کافی همه چیز دارد.

مقامات نظامی اوکراین وغربی مدعی شده‌اند که روسیه پس از شلیک هزاران گلوله توپ و موشک به سمت اوکراین از زمان حمله این کشور در ۱۱ ماه پیش، اینک با کمبود تسلیحات مواجه است.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه روز دوشنبه نیز درباره وقوع جنگ سوم جهانی هشدار داد. وی درسخنانی گفت: «جهان به خطر جنگ سوم جهانی به دلیل خصومت‌ها علیه فدراسیون روسیه، نزدیک شده است.»

مدودوف: روسیه به اندازه کافی مهمات برای جنگ دارد

معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت که همکاری با سازمان‌هایی نظیر آسه‌آن، بریکس و اتحادیه آفریقا، ائتلافی را ایجاد کرده که از جهان چندقطبی حمایت خواهد کرد.

مدودف ضمن اشاره به شکست سیاست بین‌المللی آمریکا و متحدانش، تصریح کرد: «رویاهای غرب درمورد جهانی تک قطبی، جایی که یک فرد می‌تواند سلطنت و اراده خود را دیکته کند، محقق نشده است. علاوه بر این، در شرایط مدرن، غرب به هیچ وجه قادر به ارائه ایده‌های جدیدی به جهان نیست که بتواند بشریت را به پیش ببرد و مشکلات جهانی و تامین امنیت جمعی را حل کند.»

«جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا  نیز  در گفت‌وگو با شبکه خبری «سی‌ان‌ان»  در زمینه پامدهای جنگ روسیه با اوکراین گفت: «ائتلاف ناتو بسیار بیشتر از آن که برخی سران سیاسی آن در جریان هستند شکست خورده است.

در تحولی دیگر، وزیر خارجه  اوکراین خواستار وارد آمدن فشار از سوی متحدان این کشور بر روسیه جهت خاتمه جنگ یازده ماهه شد.