سه کشته در تیراندازی کور در آمریکا

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی در یک حادثه تیراندازی «کورکورانه» در یک سوپرمارکت در شهر «یاکیما» واقع در ایالت واشنگتن سه تن کشته شدند و به گفته پلیس مظنون این تیراندازی فراری است.

به نوشته نشریه «ایندپیندنت»، پلیس شهر یاکیما اعلام کرده، این مظنون که با مشخصات «جارید هادوک» ۲۱ ساله معرفی شده ابتدا تلاش کرد در یک فروشگاه نزدیک پمپ بنزین تیراندازی کند اما به دلیل بسته بودن درب‌ها موفق نشد.

این مظنون سپس به سمت دیگر خیابان رفته و در سوپر مارکت «سیرکل کی» اسلحه خود را خارج کرده و شروع به تیراندازی کرده و دو نفر را کشت.

سه کشته در تیراندازی کور در آمریکا

«مت مورای»، رئیس پلیس شهر یاکیما گفت: «او هنگام ورود به این فروشگاه تفنگ خود را بیرون کشید در حالی که دو نفر در حال خرید غذا بودند به آنها شلیک کرد.»

این مظنون سپس از فروشگاه خارج شد و در بیرون از فروشگاه نیز با شلیک گلوله یک شخص دیگر را کشت. پلیس همچنین گفت، این مظنون بعد از کشتن نفر سوم بار دیگر به پمپ بنزین برگشت و به سمت یک خودرو شلیک کرده و با استفاده از آن متواری شد.

پلیس شهر یاکیما با اعلام متواری بودن این مظنون هشدار داد: «مظنون مفروض این قتل جارید هادوک ۲۱ ساله،‌ساکن ناحیه یاکیما است. چنانچه او را دیدید فورا با سرویس ۹۱۱ تماس بگیرید و به او نزدیک نشوید. او مسلح و خطرناک است.

پلیس شهر یاکیما و نهادهای محلی مشغول پیگیری گزارشها هستند.» رئیس پلیس شهر یاکیما گفت، آنها هنوز اطلاعی از علت وقوع این تیراندازی ندارند. 

مورای اظهار کرد: «این فرد خطرناک است و این تیراندازی کورکورانه بوده است بنا بر این خطری علیه جامعه وجود دارد. ما هنوز اطلاعی از انگیزه و علت این تیراندازی نداریم.»

مورای به «سی.ان.ان» اظهار کرد، پلیس هنوز این مرد مسلح و مکان او را شناسایی نکرده است.

او ادامه داد: «ما در حال کار به روی سرنخ‌ها هستیم و هم اکنون سرنخهایی قوی داریم. به نظر می‌رسد این تیراندازی کورکورانه بوده و بین دو طرف نزاعی نبوده و این مرد فقط وارد شده و شروع به تیراندازی کرده است.»

این حادثه در حالی رخ داده که در روزهای اخیر ترافیک اخبار تیراندازی‌های مرگبار آمریکا سنگین شده و در عرض چند روز گذشته چندین حادثه تیراندازی مرگبار در ایالت‌های کالیفرنیا و آیووای آمریکا گزارش شد.