درخواست بی شرمانه فرانسه درباره ایران

در ادامه سیاست‌های ضد ایرانی دولت فرانسه و تلاش‌ها برای تخریب وجهه جهانی تهران ، پاریس خواستار اقدام بین‌المللی علیه برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران شد.

وزارت خارجه فرانسه امروز (جمعه) اعلام کرد که «کاترین کولونا» وزیر خارجه این کشور در گفتگوی تلفنی با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود، درباره موضوعاتی از جمله ایران و اوکراین صحبت کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، کولونا در تماس تلفنی با بلینکن، گفت باید واکنش بین‌المللی قوی‌تری به تهدید برنامه موشکی بالستیک ایران نشان داده شود.

طبق بیانیه وزارت خارجه فرانسه، وی با متهم کردن ایران به فعالیت‌های ثبات‌زدا، مدعی شد که تهدید روزافزون زرادخانه موشک بالستیک ایران و اشاعه موشک‌ها به بازیگران غیردولتی، نیازمند تقویت واکنش جهانی به این تهدید است.

موشک

این دیپلمات ارشد فرانسوی در ادامه گفتگو با همتای آمریکایی خود، درباره لزوم همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز صحبت کرد.

بر این اساس، کولونا و بلینکن همچنین بر حمایت کامل خود از اوکراین در جنگ با روسیه و وضعیت تنش‌ها بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان نیز گفتگو کردند.

روز گذشته نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ۹ نهاد فعال در تولید، فروش و ارسال محصولات پتروشیمی و نفت خام ایران به خریداران آسیایی را تحریم کرده است.