گروه بین الملل

: در این مقاله با اشاره به تعداد پرشمار نظامیان کره شمالی که رقمی بالغ بر یک میلیون و ٢ هزار نظامی است که بیش از یک میلیون تن از این نظامیان از سربازان نیروی زمینی این کشور هستند، در برابر ارتش ۶٥ هزار نفری کره جنوبی و حدود ٣٣ هزار نظامی آمریکائی در منطقه که مستقر در پایگاه‌های آمریکا در کشورهای کره جنوبی، ژاپن و اقیانوس آرام هستند.

به گزارشافکارنیوزبه نقل از لوپوئن، سناریوئی که همواره بیم از به واقعیت پیوستن آن می رفت، در روزهای اخیر جنجال برانگیز شده و موجب هراس از وقوع جنگ از سوی کره شمالی شده است.

رهبر جوان کره شمالی اعلام کرد که «زمان آن رسیده است تا حساب‌هایمان را با ایالات متحده آمریکا تسویه نمائیم».

کیم جونگ اون، ازآن هنگام که سومین آزمایش هسته ای را در روز ۱۲ فوریه انجام داد، تهدید کرد که ایالات متحده آمریکا را مورد حملاتی اتمی بی‌رحمانه قرار خواهد داد.

در ادامه این مقاله، با اشاره به فیلم هالیوودی که باراک اوباما دستور استقرار مجهزترین و پیشرفته ترین جنگ افزارهای پنتاگون را صادر می کند تا دیکتاتوری که صلح در جهان را برهم می زند نابود نمایند و با توجه به سقوط دیکتاتورهائی همچون قذافی و شکار اسامه بن لادن رهبر القاعده در پاکستان، خاطرنشان می کند که این عکس العمل رهبر کره جنوبی، عصبانیت و هراس از آینده‌اش را نمایان می سازد.

اما آیا تهدیدهای رهبر جوان کره شمالی نسبت به کشورهای همسایه خود و ایالات متحده آمریکا را باید جدی گرفت؟
به نوشته لوپوئن، کارشناسان و تحلیلگران معتقدند که این ادعاهای مطرح شده از سوی کره شمالی، «بلوفی» بیش نیست و احتمال اینکه به واقعیت منجر شود بسیار اندک است، چرا که بنابرعقیده همین کارشناسان، کره شمالی توانائی حمله به خاک ایالات متحده آمریکا را ندارد.

لوپوئن به نقل از همین کارشناسان ادامه می دهد که کره شمالی با وجود اینکه در نمایشی نظامی، در ماه سپتامبر ۲۰۱۲ پیشرفت خود را با پرتاب موفقیت آمیز موشک " یونها ۳ " به جهان نشان داد اما هنوز از توان کافی برای پرتاب موشک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای برخوردار نیست.

به رغم تحلیل‌های یاد شده، ایالات متحده آمریکا به سرعت سپر دفاعی خود علیه حملات احتمالی کره شمالی را با نصب ۱۴ سپر دفاعی موشکی در آلاسکا تقویت می کند.

نویسنده در ادامه به تحلیلهای یک کارشناس نظامی دیگر نیز اشاره دارد که وی نیز از تهدیدهای کره شمالی با عنوان لفاظی های جنگ طلبانه نام می برد و تأکید می کند که با وجود اینکه کره شمالی توان جنگ با کره جنوبی و آمریکا را ندارد اما می توان انتظار داشت که به اینگونه تحریکات یکطرفه خود ادامه دهد.