سرویس بین الملل افکار نیوز - برخی گزارشها حکایت از اختلاف بین نیروهای مسلح بحرینی حکایت می کند که از سرکوب مردم سرباز می زنند.
العالم گزارش داد؛ به دنبال افزایش اختلاف های سیاسی در رژیم حاکم بحرین و استعفای بسیاری از نمایندگان از عضویت در پارلمان، عربستان سعودی برای نجات سران بحرین از سقوط، اقدام به دخالت نظامی دراین کشور کرده است.
همچنین خبرها حاکی است که تصمیم اعزام نیروهای نظامی عربستانی به بحرین به طور فردی و از سوی نایف بن عبدالعزیز که معاون دوم نخست وزیر و هم وزیر کشور عربستان است؛ گرفته شده درحالی که دیگر مقامات سعودی با این نظر مخالف بوده اند


بازداشت رهبران مخالف در بحرین
دولت بحرین در پی افزایش نارضایتی‌ها و ناآرامی‌‌های داخلی، شش تن از رهبران گروه‌های مخالف را بازداشت کرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، حسن مشمع رهبر جنبش حق، عبدالوهاب حسین رهبر حزب وفا و ابراهیم شریف، رهبر جمعیت وعد از جمله رهبران مخالفی هستند که روز پنج­شنبه(۲۶ اسفند) از سوی نیروهای امنیتی بحرین بازداشت شدند.
به گزارش مرکز حقوق بشر بحرین، نیروهای رژیم بحرین پیش از بازداشت و انتقال حسن مشمع به مکانی نامعلوم، منزل وی را محاصره کردند.


ادامه شلیک پلیس بحرین به معترضان
نیروهای امنیتی بحرین برای سرکوب تظاهرکنندکان در یکی از روستاهای غرب منامه از نارنجک گاز اشک‌آور استفاده کرده‌و به روی آنان آتش گشوده‌‌اند.
خبرگزاری فرانسه روز پنج­شنبه(۲۶ اسفند) گزارش داد، نیروهای دولت بحرین، تظاهرکنندگان روستای شیعه‌نشین دیه را هدف حملات خود قرار دادند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بیش از یک‌صد تن از ساکنان این روستا در تظاهرات علیه دولت بحرین شرکت کرده بودند.
شیعیان بحرینی پس از استقرار تانک‌ها و حمله بالگردهای ارتش به منامه، پایتخت را ترک کرده و به روستا‌ها و محل‌های مسکونی اطراف این شهر عزیمت کرده‌اند. این درحالی است که نیروی پلیس بحرین تمامی راه‌های منتهی به روستاهای این کشور را بسته است.

نیروهای سعودی روز چهارشنبه(۲۵ اسفند) به بیمارستان سلمانیه منامه حمله کردند و مانع از ورود پزشکان، پرستاران و خانواده‌های مجروحان به بیمارستان شدند.


وحشت آمریکا
یک پایگاه خبری از آغاز تخلیه تاسیسات نظامی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین خبر داد. به گزارش فارس، پایگاه خبری " ورلد تریبیون " در گزارشی به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت که نیروی دریایی آمریکا تخلیه تاسیسات خود در بحرین را آغاز کرده است، اگر چه فرماندهی مرکزی آمریکا این گزارش را رد کرده است.
منابع دیپلماتیک به ورلد تریبیون گفته‌اند که بسیاری از نظامیان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در منامه مستقر هستند، بحرین را ترک کرده‌اند. بر اساس این گزارش، ‌بخش عمده‌ای از نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر بودند به عمان منتقل شده‌اند، جایی که رزمایش دریایی در حال انجام است. همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که ناوهای جنگی آمریکا نیز گشت زنی در سواحل بحرین را متوقف کرده‌اند.
طبق آمار، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در سال ۲۰۱۰ بیش از ۳ هزار نظامی داشته است. بر اساس برخی تحلیل‌ها، اوضاع بحرین و احتمال سرنگونی رژیم آل خلیفه، آمریکا را به تکاپو برای تخلیه ناوگان پنجم در منامه کرده است. رژیم آل خلیفه طی روزهای اخیر به شدت تظاهرات مردم بحرین را سرکوب کرده است و این سرکوب‌ها بعد از سفر اخیر " رابرت‌گیتس " وزیر دفاع آمریکا به بحرین آغاز شد.


اوضاع بیمارستان السلمانیه بحرین مصیبت بار است
رییس بخش مراقبت های ویژه بیمارستان السلمانیه بحرین اوضاع این بیمارستان را به دلیل کمبود امکانات برای رسیدگی به مجروحان مصیبت بار توصیف کرد.
" دکترابراهیم علی " روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت: کادر پزشکی این بیمارستان از جمله پزشکان، پرستاران و امدادگران در ۴ روز گذشته به دلیل افزایش شمار زخمی های پذیرش شده، خواب به چشمانشان نرفته است.
وی افزود: در این بیمارستان مشکل کمبود شدید کادر پزشکی وجود دارد علاوه بر این برخی از اعضای کادر پزشکی به علت اوضاع امنیتی و مقررات منع آمد و شد نتوانسته اند خود را به بیمارستان برسانند.
رییس بخش مراقبت های ویژه بیمارستان السلمانیه بحرین تصریح کرد: در این بیمارستان مشکل کمبود شدید مواد غذایی و دارو نیز وجود دارد.
دکتر ابراهیم علی از مقامات بحرین که این بیمارستان را تحت کنترل نظامی قرار داده اند؛ خواست اجازه دهند کادر این بیمارستان فعالیت های خود را بدون محدودیت های نظامی و در راستای وظایف پزشکی برای کمک به مجروحان ادامه دهند.

مردم ترکیه مقابل سفارت عربستان در آنکارا تظاهرات کردند

به گزارش شبکه ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، شماری از مردم آنکارا در اعتراض به کشتار مردم بیگناه بحرین توسط نیروهای نظامی عربستان و بحرین در مقابل سفارت آل سعود در آنکارا دست به تجمع و تظاهرات کردند.
این سفر در آستانه سفر عصر امروز وزیر امور خارجه عربستان و انجام گفتگو با احمد داوود اوغلو وزیر امورخارجه ترکیه انجام گرفت.
بر پایه این گزارش، گروهی از نمایندگان نهادهای مختلف مدنی ترکیه با سازماندهی انجمن حمایت از مظلومان ترکیه موسوم به مظلوم در نیز مقارن ظهر امروز در مقابل سفارت عربستان در آنکارا تجمع کردند که با پیوستن شماری از شهروندان آنکارایی به جمع آنها، به تظاهرات پرشوری علیه رژیم پادشاهی عربستان تبدیل شد.
تظاهر کنندگان که پلاکاردهایی در محکومیت رژیم پادشاهی سعودی و اعزام نیروی نظامی به بحرین برای سرکوب مردم مسلمان آن کشور حمل می کردند، شعارهای تندی علیه آمریکا، خاندان آل سعود، خاندان آل خلیفه و رژیم های وابسته خلیج فارس و نیز آمریکا و رژیم صهیونیستی سر دادند.


سانسور اخبار بحرین در شبکه الجزیره

وزارتخارجه قطر با ارسال دستور العملی به شبکه الجزیره به این شبکه خبری دستور داده در خبرهای خود رویدادها و جنایاتی که رژیم آل خلیفه علیه مردم بحرین مرتکب می‌شود را پوشش ندهد.
به گزارش فارس، یک روزنامه‌نگار انگلیسی مشغول بکار در بخش انگلیسی شبکه الجزیره برملا کرد که هئیت مدیره شبکه الجزیره دستور العملی از وزارتخارجه قطر دریافت نموده که بر اساس آن شبکه الجزیره باید حین پوشش خبری قیام‌ها و انقلاب‌های مردمی جهان عرب بطور عام و کشورهای حوزه خلیج فارس بطور خاص کمال دقت و تامل را بنماید.
این روزنامهنگار انگلیسی مشغول در بخش الجزیره انگلیسی گفت: بر اساس دستور العمل وزارتخارجه قطر شبکه الجزیره در پوشش خبری قیامها و انقلابهای مردمی در هریک از کشورهای حوزه خلیج فارس باید به بعد اختلافات سیاسی این کشورها با جمهوری اسلامی ایران بپردازد و با اخبار مربوطه بر اساس این پیشینه تعامل نماید.