به گزارش افکارنیوز، «رووین ریولین» از قانون به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی به عنوان «دولت یهودی‌ها» انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع»، ریولین که در یک کنفرانس سخنرانی می‌کرد، با بیان اینکه «شهروندان عرب» در اراضی اشغالی در اقلیت نیستند، گفت: یک چهارم دانش‌آموزان اول دبستان، عرب هستند و اعراب یک پنجم جمعیت اسرائیل هست.

روزنامه «جروزالم‌پست» در این رابطه نوشت، انتقاد ریولین از قانون دولت یهودی می‌تواند «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل را متقاعد سازد که این مسئله، موضوعی نیست که او بتواند بر مبنای آن در انتخابات مانور دهد و انتخابات زودهنگام برگزار کند.

ریولین در کنفرانس سالانه دفتر دادستان کل با بیان اینکه «نکته این لایحه چیست؟» گفت، این لایحه موفقیت تشکیلات صهیونیسم را زیر سئوال می‌برد و بازیچه دست افرادی قرار می‌گیرد که می‌خواهند به صهیونیست‌ها تهمت بزنند و نشان دهند اقلیت‌ها در اراضی اشغالی فاقد آزادی هستند.

ریولین بدون نام بردن از نتانیاهو، به سخنان او اشاره کرد که بارها گفته این لایحه برای هدف قرار دادن گام‌های جامعه بین‌المللی که تلاش می‌کند ویژگی یهودی بودن اسرائیل را حذف کنند.

رئیس رژیم صهیونیستی در این رابطه مدعی شد، رژیم صهیونیستی «کشور مردم یهودی است» و کسانی که درباره این موضوع ابراز تردید می‌کنند، اندک و منفور هستند.

کابینه رژیم صهیونیستی، در هفته جاری، با تصویب قانون موسوم به ملیت، اعلام کرد که فلسطین اشغالی دولت - ملت یهودیان است.