به گزارشافکارنیوز،" رجب طیب اردوغان " رئیس جمهور ترکیه در تازه ترین اظهارات خود درباره سفر معاون اوباما به منطقه، با انتقاد از رویکرد آمریکا در سوریه گفت که واشنگتن در بحران سوریه " وقیحانه " عمل کرده است.

اردوغان در سخنانی که اختلاف مواضع واشنگتن و آنکارا را آشکارتر می کند، با وقیح خواندن واشنگتن گفت: خواسته‌هایی که آمریکا از ترکیه در زمینه مبارزه با داعش درخواست کرده بی پایان است.

وی که در جمع بازرگانان آنکارا صحبت می‌کرد به خواسته‌های واشنگتن از ترکیه در زمینه مبارزه با داعش اشاره کرد و گفت: دوست دارم بدانید که ما با وقاحت و خواسته‌های بی پایان مخالف هستیم.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به سفر هفته پیش " جو بایدن " معاون رئیس جمهور آمریکا به ترکیه، گفت: چرا فردی ۱۲ هزار کیلومتر راه را طی می کند تا به اینجا بیاید و توجه خود به مسایل خاورمیانه را اعلام کند؟

این سخنان در حالی بیان می شود که با وجود درخواست‌های آمریکا، ترکیه همچنان از مداخله نظامی و کمک به نیروهای کرد که در حال مبارزه با داعش هستند ممانعت می‌کند. از سوی دیگر ترکیه با درخواست آمریکا برای در اختیار گذاشتن پایگاه هوایی اینجرلیک برای بمباران مواضع داعش نیز مخالف کرده است.

آنکارا معتقد است که این حملات هوایی بی تاثیر بوده و رفتن "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه اولویت استراتژی مقابله با داعش به شمار میآید.