به گزارشافکارنیوز، گزارشگر کانال یک تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره تصریح کرد: انتخابات زود هنگام که ماه مارس آینده برگزاز می شود، فرجام کشمکشها در ائتلاف حاکم است.

نتانیاهو به یائیر لاپید وزیر دارایی اسرائیل در خصوص حذف یکی از بندهای قانون بودجه هشدار داد، اما لاپید از طرح خود عقب نشینی نکرد و همین امر منجر به برکناری وی و لیونی از ائتلاف شد.

لاپید بر سر مساله بودجه سال ۲۰۱۵ با نتانیاهو اختلاف دارد و اعلام کرده که از این موضع عقب‌نشینی نخواهد کرد.

نتانیاهو در حکم برکناری لایپد و لیونی گفته است، اعتراض و اختلاف ها در داخل ائتلاف را تحمل نمی کنم؛ برای من غیر قابل تحمل است که وزرای عضو کابینه از عملکرد دولت و نخست وزیر انتقاد کنند.

یائیرلاپید در این باره گفت: رئیس کابینه، اسرائیل را به انتخاباتی بی موقع که لزومی برای برگزاری آن نیست کشاند.

لاپید نتانیاهو را متهم می کند که او با دعوت به برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام منافع شخصی خود را بر منافع مردم ترجیح می‌دهد.

" ریف لفین " نماینده کنست از حزب لیکود در این باره گفت: اکیدا از برنامه تفکیک کنست و برگزاری انتخابات زود هنگام حمایت می کنیم.

منابع خبری گزارش کردند، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی و رئیس حزب میانه‌روی " آینده ای است " در بیانیه‌ای اعلام کرد: نخست‌ وزیر محافظه‌ کار ما اسرائیل را به سوی انتخاباتی که نیازی به آن نیست پیش می‌برد تنها به این دلیل که منافع شخصی خود را بر منافع عمومی ترجیح می‌دهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که این روزها با بحرانی در ائتلاف حاکم روبه‌رو است، روز دوشنبه با دعوت به برگزاری انتخابات زودهنگام اعتراض وزرای مخالف به سیاست‌های دولت را برانگیخت، که همچنان ادامه دارد.

پس از نشست لاپید و نتانیاهو در ساعات پایانی شب دوشنبه، وی که معترض‌ترین وزیر بود، اعتراض خود را به اظهارات نتانیاهو اعلام کرد.

دولت نتانیاهو درگیر مسائل مختلفی از جمله بودجه سال ۲۰۱۵، افزایش هزینه‌های زندگی، رویکرد سیاسی در قبال فلسطینی‌ها و لایحه نژادپرستانه " کشور یهود " است که منتقدان آن بر این باورند که اقلیت عرب ساکن سرزمین‌های اشغالی مورد ظلم واقع خواهند شد.

تاکنون نشانه‌های مهمی از احتمال دعوت نتانیاهو به برگزاری زودهنگام انتخابات در سخنرانی‌های علنی وی در مقابل اعضای حزب راست گرای لیکود که ریاست آن را برعهده دارد، دیده شده است.

انتخابات پیشین پارلمان رژیم صهیونیستی در ژانویه ۲۰۱۳ برگزار شد و نتانیاهو ظرف دو ماه دولت ائتلافی خود متشکل از پنج حزب را تشکیل داد.