گروه بین الملل،گروه های تروریستی و تکفیری از جمله داعش با سوء استفاده از خلاء قدرت پس از سرنگونی معمر قذافی

 

دیکتاتور لیبی در سال 2011، پایگاه هایی در این کشور شمال آفریقا ایجاد کرده اند.

به گزارش افکارخبر،بنابر اعلام گزارش های خبری، در حال حاضر گروهک تروریستی داعش شهر سرت (زادگاه قذافی) را پایتخت جدید خود تعیین کرده است.

بنا بر آمارهای غیر رسمی، بیش از پنج هزار تن از تروریستهای داعش هم اکنون در لیبی بسر می برند.

 

photo_2015-12-02_09-15-34

در حالیکه منابع خبری از سرازیر شدن شورشیان داعش به لیبی خبر می‌دهند، شبکه های اجتماعی این گروه تروریستی نیز تصاویری از سرت منتشر کردند که در آن کنترل شهر در دست شرطه های داعشی قرار دارد.

پایگاه خبری «امارات 24» به نقل از مقامات دولت قانونی لیبی نوشت، عناصر گروهک تروریستی داعش پس از حملات تروریستی در پاریس، به خیابان های شهر سرت ریخته و جشن و پایکوبی کرده اند.

 

photo_2015-12-02_09-15-26

مقامات لیبی می گویند اطلاعات موثقی دردست است که نشان می دهد شمار زیادی از تروریست ها از راه دریای مدیترانه و مناطق مرزی ترکیه از عراق به شهر سرت لیبی خواهند رسید.

photo_2015-12-02_09-15-20

عناصر تکفیری  داعش در پی عقب نشینی از شهر درنا پایگاه قبلی خود در تابستان سال گذشته، به سرت آمده و آنجا را به عنوان مقر خلافت خود در این کشور معرفی کردند.

به نوشته شبکه خبری المیادین، تروریست های داعش قصد دارند از طریق اجدابیا و سلطه بر چاه های نفت نفوذشان را در لیبی توسعه دهند.

 

photo_2015-12-02_09-15-08

گروهک تروریستی داعش دراردیبهشت سال گذشته با حمله به شهر ساحلی سرت تمام مناطق حساس و مقرهای دولتی را به اشغال خود در آورد.

پیش از این منابع آگاه به روزنامه عربستانی الریاض اعلام کردند، ابوبکر بغدادی، رهبر داعش به دنبال خلأ امنیتی و سیاسی در لیبی گروه‌هایی را برای اشاعه افکار این گروه به شهر سرت اعزام و نیروی سازماندهی شده‌ای را از آنها تشکیل داده است.

منابع مذکور اعلام کردند: افرادی که رهبری داعش در لیبی را بر عهده دارند تونسی‌هایی هستند که از جنگ سوریه و عراق بازگشته‌اند.

photo_2015-12-02_09-15-01

 

این در حالیست که بنابر اعلام پایگاه خبری «الیوم السابع»، تروریست های داعش همچنین ساکنان این شهر را تهدید کردند که یا توبه کنند یا کشته خواهند شد.

به نوشته این پایگاه خبری،  آنان همچنان تهدید کردند اگر ساکنان شهر از آنچه که کفر نامیده اند بازنگردند اقدام به اعدام های گسترده در داخل شهر می کنند.

تروریست ها همچنین به امامان مساجد در خصوص اجازه ورود صوفی ها به داخل مساجد هشدار دادند مگر آنکه توبه کنند.

«حسن کرامی» مفتی تروریست های داعش نیز پیشتر به تمام کسانی که در گذشته در ارتش به عنوان افسر و یا سرباز و غیره خدمت می کردند٬ یا در هریک از نهادهای نظامی و امنیتی سمت های اداری و سیاسی داشتند و از بانک های این شهر وام گرفته و مقروض هستند و نیز تمامی افرادی که بعد از انقلاب لیبی در گروه های نظامی و کمیته های امنیتی فعالیت می کردند، هشدار داد که باید اعلام برائت کرده و توبه کنند.